Aktualności
Posted By Admin

Revolut prawdę Ci powie: edukacja finansowa z ramienia fintechu


Kursy o kryptowalutach już niebawem! Edukacja finansowa z ramienie fintechy Learn & Earn ma zachęcić polskich klientów do pogłębiania wiedzy na temat finansów właśnie. Pierwsze kursy, co ciekawe, mają być poświęcone kryptowalutom. Sam fintech planuje udostępnić kolejne kursy jeszcze w tym roku.

Edukacja finansowa i sam moduł to kursy, których celem jest przede wszystkim szerzenie wiedzy finansowej. Między innymi na temat świata kryptowalut, blockchaina i popularnych tokenów czy protokołów. 

Czytaj też: BLIK podsumowuje 2021 rok – blisko 113 mln przychodu

Revolut prawdę Ci powie: edukacja finansowa z ramienia fintechu

Revolut prawdę Ci powie: edukacja finansowa z ramienia fintechu

Co ciekawe, kursy już są dostępne dla klientów Revolut, którzy po ich ukończeniu i zdaniu testów mogą… Zdobyć nagrodę pieniężną wyrażoną w tokenach DOT.

Z kolei samą ścieżkę edukacyjną otwiera kurs związany właśnie z kryptowalutami. Lekcje są krótkie i proste, a co więcej – tłumaczą w bardzo przystępny sposób, czym tak naprawdę są kryptowaluty. 

Czytaj też: Cinkciarz udostępnia pożyczki wielowalutowe

Lekcje są krótkie i proste, tłumaczą czym są kryptowaluty, czym różnią się od tradycyjnych walut FIAT, wyjaśniają pojęcie ‘systemu zdecentralizowanego’, znaczenie kryptografii, mechanizm technologii blockchain, a także duże ryzyko, które wiąże się z handlem kryptowalutami.

– czytamy w komunikacie.

Tymczasem, jeśli chodzi o drugi kurs – ten dotyczy wybranego tematu, jakim jest multichain Polkadot, który łączy blockchainy w sieć WEB3. A więc swego rodzaju zdecentralizowany odpowiednik Internetu. Kurs, co ważne, składa się równocześnie z materiałów wizualnych, interaktywnych kart, video animacji i filmików, które jasno wyjaśniają czym jest DOT.

Dodatkowo, Revolut planuje jeszcze w tym roku udostępnić kolejne kursy w ramach modułu edukacyjnego Learn & Earn. Moduł dostępny jest dla klientów w Europie. To już kolejna nowość w ofercie brytyjskiego fintechu. Niedawno przecież udostępnił autorski terminal płatniczy.

Czytaj też: Rachunki imoje to już PayAppka


View Comments
There are currently no comments.