Kryptopłatności
Posted By Admin

Stopy do góry, kryptowaluty… Też!


Stopy do góry, a kryptowaluty wcale nie w dół! Okazuje się, że rynki aktywów cyfrowych przez większość tygodnia notowano na czerwono. Aż do środowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Zgodnie z oczekiwaniami analityków pojawiła się czwarta już podwyżka stóp procentowych w tym roku. Tym razem o 75 punktów bazowych. Kryptowaluty zareagowały pozytywnie na tę wiadomość, a sam Bitcoin zaraz po jej ogłoszeniu… Zyskał nawet około 10%.

Czytaj też: Transakcje zbliżeniowe w płatnościach kartami – raport

Większość altcoinów poszła więc w ślady BTC. W efekcie niemal całkowicie wymazała straty z początkowego okresu tego tygodnia. Całkowita kapitalizacja wzrosła więc już do… niemal 1,1, bln dolarów!

Tymczasem, mimo najwyższego tygodniowego zamknięcia od początku czerwca – Bitcoin nie zdołał utrzymać się  powyżej średniej kroczącej. Wiodąca kryptowaluta zaledwie na moment stała powyżej tej granicy i nie była w stanie jej przekroczyć na stałe.

Czytaj też: Płatności za parking dostępne w aplikacji mBanku

Stopy do góry, kryptowaluty… Też! 

W całej historii 200-tygodniowa średnia wielokrotnie działała jako dno dla Bitcoina. Obecnie ten jednak osiągnął 5 tygodniowych zamknięć poniżej niej. To z kolei stanowi najdłuższy taki okres w historii kryptowalut.

Co ciekawe, w ostatnich dniach także Ethereum kontynuowało odrabianie strat od Bitcoina. Od połowy lipca para ta wzrosła o blisko 33%. 

Z kolei samo ETH wzrosło o 20%w ciągu 24 godzin po ogłoszeniu podwyżki stóp procentowych przez Fed. Co więcej – nawet przekroczyło poziom 1 700 dolarów, najwyższy od początku czerwca.

Czytaj też: Revolut prawdę Ci powie: edukacja finansowa z ramienia fintechu


View Comments
There are currently no comments.