Aktualności
Posted By Admin

Polskie ePłatności przejmują PayUp!


Polskie ePłatności ogłosiły dziś, że w dniu wczorajszym podpisały przedwstępną umowę dotyczącą zakupu spółki PayUp Polska. Do finalizacji transakcji i ostatecznego przejęcia spółki dojdzie pod warunkiem uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Naszą aspiracją jest zbudowanie pozycji wicelidera na rynku płatności elektronicznych w Polsce. Przejęcie PayUp umacnia naszą pozycję na podium oraz daje silne podstawy do wzrostu. Jesteśmy w biznesie, w którym skala działalności ma kluczowe znaczenie – zarówno dla efektywności działania, jak również dla inwestycji w produkt i jego innowacje.

powiedział Jarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności.

 

Umowa opiewa na aż 110 mln PLN (a przypomnijmy, znacznie większe DotPay i eCard sprzedało się niedawno za 315 mln PLN) i obejmuje 100% akcji w spółke PayUp.

 

Dziś możliwość zapłacenia kartą za każde zakupy, doładowania telefonu lub opłacenia rachunku za prąd czy gaz, jest standardem, a konsument oczekuje nowych, wygodnych usług, które mógłby zrealizować przy okazji codziennych zakupów. Transakcja włączenia PayUp do Polskich ePłatności umożliwi dalszy rozwój usług świadczonych za pośrednictwem terminali POS zainstalowanych w sklepach naszych klientów.

powiedział Piotr Kokoszczyński, Dyrektor Generalny PayUp Polska S.A.

 

PayUp to już trzecia spółka, która dołączyła do Polskich ePłatności na przestrzeni 1,5 roku. Poprzednie to sieć terminali Kolporter oraz dostawca płatności internetowych PayLane, które to mimo przejęcia, jako marka zostanie wyłączone. PeP zapowiada także, że to nie koniec ich działań – planują kolejne przejęcia, które zwiększą skalę ich działań i uzupełnią ofertę o kolejne produkty, które pozwolą dać im przewagi produktowe.

 


View Comments
There are currently no comments.