Aktualności
Posted By Admin

Marka PayLane wkrótce zniknie z rynku


Spółka Polskie ePłatności SA, obecny właściciel marki PayLane, poinformowali w swoim komunikacie, że na prowadzonej przez nich platformie udostępniono w końcu najpopularniejszy obecnie kanał płatności BLIK.

Co jednak znacznie ciekawsze – bo umówmy się, wdrożenie Blika dopiero teraz nie jest czynem wymagającym pochwał, a raczej krytyki, że tak późno – PeP poinformował w swoim komunikacie, że za obsługę transakcji internetowych odpowiadać będzie „e-commercowa część firmy Polskie ePłatności, funkcjonująca wcześniej jako marka PayLane.

Strategia Polskich ePłatności wydaje się całkiem zrozumiała. Rozpoznawalność marki ma spore znaczenie przy obsłudze płatności – konsumenci chętniej płacą przez system, który już skądś kojarzą. PayLane niestety, mimo sporego stażu i obsługi wielu ciekawych sklepów (głównie platform B2B), nie są rozpoznawali wśród przeciętnych Kowalskich i Nowaków.

Prawdopodobnie właśnie dlatego PeP planuje wyłączenie marki PayLane na poczet „podmarki” ich głównego brandu Polskie ePłatności S.A., który raz, że brzmi wiarygodniej, a dwa, że przeciętny konsument może skądś ich kojarzyć, chociażby z oferowanych przez nich terminali płatniczych.

Będziemy śledzić temat i informować na bieżąco.

 


View Comments