Systemy płatności
Posted By Admin

Polskie Epayblock pod lupą litewskiego banku


Epayblock to wywodzący się z Polski fintech, który legitymuje się litewską licencją instytucji pieniądza elektronicznego. 

Bank Litwy otrzymał liczne skargi i dotarły do niego ważne informacje na temat Epayblock

Epayblock – firma polska, otrzymała litewską licencję instytucji pieniądza elektronicznego. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców. W ofercie ma rachunki z europejskim numerem IBAN czy udogodnienia w zakresie procesowania płatności dla firm i sprzedawców.

W efekcie, Bank Litwy poinformował właśnie o rozpoczęciu dochodzenia w sprawie wywodzącej się z Polski spółki Epayblock. Wszystko w związku z możliwymi naruszeniami w zakresie zasad dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Dlatego też, na czas kontroli nakazano częściowe ograniczenie działalności.

Czytaj też: BlueMedia inwestuje w spółkę Paytree, by… odraczać płatności!

Regulated Lithuanian scam-facilitator Epayblock lost two top managers |  FinTelegram News

Epayblock pod ostrzałem litewskiego banku

Co ciekawe, Bank Litwy zaznacza także, że otrzymał liczne skargi i dotarły do niego ważne informacje. Te z kolei wskazywały na to, że niektórzy klienci mogli korzystać z usług fintechu w nieuczciwych cenach.

Tymczasem, jeśli chodzi o samą firmę – to polska marka, która otrzymała litewską licencję instytucji pieniądza elektronicznego. Specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze przedsiębiorców oferując na przykład rachunki z europejskim numerem IBAN czy udogodnienia w zakresie procesowania płatności dla firm i sprzedawców.

Czytaj też: Lista ostrzeżeń publicznych przybiera na wadze! Kto tym razem?


View Comments
There are currently no comments.