Aktualności
Posted By Admin

Polski e-commerce wyniesie 162 mld PLN!


Analiza PwC mówi jasno, że w ciągu najbliższych pięciu lat polski e-commerce osiągnie wartość 162 mld PLN. Mowa o notowaniu średniorocznego wzrostu na poziomie 12%.

Co ciekawe, w 2020 roku handel elektroniczny miał już 14% udziału w wartości sprzedaży detalicznej w kraju. Oczywiście, przyczynkiem tego była prawdopodobnie pandemia i przyspieszony rozwój platform e-commerce.

Dodatkowo, z badania PwC wynika także, że po zakończeniu epidemii ponad 74% Polaków zamierza utrzymać poziom zakupów internetowych. Z kolei 10% z nas planuje go powiększyć.

Pandemia i kolejne lockdowny sprawiły, że wiele firm przyspieszyło proces transformacji cyfrowej, stawiając na rozwój kanałów online. W ostatnim roku grupa konsumentów korzystających z internetowej formy zakupów istotnie się zwiększyła.

Co ważne, niemal 85% Polaków deklaruje, że nawet po zakończeniu pandemii nie zamierza zmniejszyć częstotliwości e-zakupów. To będzie stały dwucyfrowy wzrost przez najbliższe lata.

Grzegorz Łaptaś, partner w zespole Strategy & Operations PwC.
polski e-commerce

Polski e-commerce daje radę

Tymczasem polski e-commerce ma się dobrze, a już 150 tysięcy firm w Polsce sprzedaje przez Internet. Co więcej, w porównaniu do europejskich krajów Polska ma wciąż relatywnie małą ilość sklepów internetowych.

W efekcie, możemy się spodziewać, że kolejne lata będą wciąż rosnące jeśli chodzi o wartość polskiego rynku e-commerce. Nawet o 12% właśnie.

Czytaj też: Przelewy ekspresowe szaleją w Polsce – wzrost o 100%!


View Comments
There are currently no comments.