Aktualności
Posted By Admin

Authologic zweryfikuje tożsamość z Przelewami24


Authologic zweryfikuje tożsamość po nowemu. Tym razem we współpracy z Przelewy24, operatorem płatności online, umożliwi potwierdzanie tożsamości przez szybkie przelewy i kod BLIK.

Tymczasem, warto też przypomnieć, czym jest przelew weryfikacyjny. To sposób na potwierdzanie tożsamości osoby chętnej uzyskać dostęp do usługi – przeważnie finansowej. Precedens polega na przelaniu symbolicznej kwoty na konto firmy podczas składania wniosku czy rezerwacji usług.  W efekcie firma może błyskawicznie zidentyfikować klienta wnioskującego o te produkty. 

Czytaj też: Otwieranie rachunków na selfie – pełen rozwój w Pekao

Logiczna tożsamość z Przelewami24

W międzyczasie,  przelewy Authologic realizowane są przez szybki przelew pay by link czy BLIK. Dodatkowo też usługą bezpośredniego inicjowania płatności z konta bankowego – PSD2.

Za bezpieczeństwo z kolei odpowiada właśnie operator Przelewy24. Co ciekawe, cała weryfikacja trwa zaledwie do pięciu minut i potwierdza informacje pokroju danych osobowych i numeru IBAN.

authologic

Nowa metoda jest dostępna w API Authologic i może być wykorzystywana przez naszych klientów wraz z innymi metodami. Np. weryfikacją numeru telefonu i/lub e-mail, dokumentów tożsamości poprzez wideo weryfikację czy pobieraniem historii transakcji (usługa PSD2 AIS). Dzięki oferowaniu przez nas w jednym miejscu wielu metod weryfikacji tożsamości, proces wnioskowania o dostęp do usługi czy produktu nie tylko się skraca, ale także daje większe szanse na konwersję klienta. Niektórzy klienci mają bardzo zdecydowane opinie i preferencje nt. tego, jaki proces weryfikacji jest dla nich odpowiedni, a jaki nie.

Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

Rozwiązania oferowane przez Przelewy24 sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba automatyzacji procesu płatności. Naszym celem jest zwiększenie komfortu użytkownika poprzez maksymalne uproszczenie oraz przyspieszenie transakcji realizowanej online. Płatności internetowe to nie tylko obsługa rynku e-commerce, ale także digitalizacja szeroko pojętego rynku usług. Produkt Authologic wpisuje się w tę koncepcję, usprawniając procesy wymagające weryfikacji tożsamości klienta. Cieszymy się, że rozwiązania Przelewy24 przyczyniają się do rozpowszechnienia trendu cyfryzacji sektora usług.

Jacek Kinecki CCO Przelewy24.

Czy Authologic to tylko tożsamość?

Tymczasem, rozwiązanie prezentowane przez fintech to hybryda jednego API i metody weryfikacji tożsamości. W efekcie umożliwia weryfikację właśnie przez dane bankowe, potwierdzenia adresu mail i dokumentów przez wideo czy selfie. Cyfrowe dokumenty tożsamości przeznaczą się do tego już niebawem, bo jeszcze w tym roku!

Czytaj też: Fintech Monzo ma już kolejne 50 mln funtów


View Comments
There are currently no comments.