Systemy płatności
Posted By Admin

Biometryczna identyfikacja od Hitachi


Nowa technologia Hitachi umożliwia rozpoznanie wzoru naczyń krwionośnych za pomocą zwyczajnej kamery komputera! Firma promuje opatentowaną przez siebie technologię Finger VeinID. 

hitachi

Mowa o nowym filmie, uwydatniającym zalety rozwiązania w pandemii. To wszystko ma sprawdzić się lepiej niż palec, twarz czy tęczówka oka. Jak będą wyglądać płatności przy takiej identyfikacji? To dopiero się okaże! Jednak to, że standardowa kamera telefonu, laptopa czy komputera będzie takie rzeczy robić na poważnie – robi wrażenie.

Czytaj też: Open banking w Pekao coraz szerszy

Jak działa nowa usługa Hitachi?

Co ciekawe, firma Hitachi pisze jasno na temat Finger VeinID. Chodzi przede wszystkim o nakierowaniu kamery w komputerze, smartfonie czy tablecie, by rozpoznać unikalne wzory żył. Sam program w międzyczasie identyfikuje osobę na tej podstawie właśnie. Uzyskany obraz jednak nie jest uwieczniony czy przechowywany. 

Technologia Finger Vein dała się zoptymalizować przez Hitachi już w 2005 roku. W Polsce z kolei znana jest przede wszystkim z bankomatów biometrycznych czy systemów uwierzytelniania klientów w oddziale.

Z początku jednak ta wymagała specjalnych czytników, do których przykładało się palec, by odczytać naczynia krwionośne. W międzyczasie we wrześniu 2019 firma zaprezentowała nową generację tej technologii właśnie.

Czytaj też: Najlepszy rok w historii PayPal!


View Comments
There are currently no comments.