Aktualności
Posted By Admin

Open banking w Pekao coraz szerszy


Użytkownicy aplikacji mogą wykonać już przelew z PKO BP, Inteligo, Santandera, BNP, ING, Aliora, Millennium a niebawem – z mBanku. Open banking w Pekao więc zamierza być coraz szerszy!

W ubiegłym tygodniu bank Pekao poinformował jasno, że otwarta bankowość będzie jeszcze bardziej open. Posiadacze rachunków innych bankach będą mogli z pomocą PeoPay zlecić przelewy z zewnętrznych kont.

Co ciekawe, usługa jest dostępna zarówno dla operacji krajowych, jak i zagranicznych. By jednak do tego doszło – należy zaktualizować aplikację banku.

Czytaj też: Najlepszy rok w historii PayPal!

Jak otworzyć open banking w Pekao?

Tymczasem, osoby zainteresowane nowym rozwiązaniem powinny zalogować się do aplikacji PeoPay i dodać rachunek innego banku. W efekcie, pojawi się do akceptacji regulamin i zgody. Później nastąpi przekierowanie na stronę wybranego banku, by użytkownik potwierdził dostęp do rachunków.

Od teraz już w PeoPay wykonać można przelew z innego banku. Co więcej, Pekao informuje także, że otwarta bankowość obejmuje także zasięgiem konta na przykład w PKO BP, Inteligo, Santanderze czy ING i Aliorze.  Niedługo dołączyć ma też mBank.

open banking pekao
źródło: Pekao.

Czytaj też: UOKiK walczy z piramidami finansowymi


View Comments
There are currently no comments.