Aktualności
Posted By Admin

SoftBank zyskuje miliardy na koniec 2020! Wiemy ile!


O firmie SoftBank było już głośno. Teraz jednak mowa o zysku miliardów! Dla wielu firm technologicznych ostatni rok pandemiczny był straszny. Rollercoaster przy nim to nic. Zaczęło się przecież od wszelkich wyprzedaży akcji związanych z pandemią, a skończyło się na największym wzroście giełdowym w historii! Nie inaczej było też w SoftBanku.

Czwarty kwartał 2020 roku i SoftBank równa się 11 miliardów dolarów. To wszystko w efekcie rosnącej wartości spółek z portfela funduszu. Chodzi na przykład o Ubera, czy DoorDash.

SoftBank ma wspaniałe wyniki na koniec 2020!

Tymczasem, analogiczny okres zeszłego roku znalazł się na przeciwległym biegunie. Wówczas SoftBank zanotował przecież stratę w  wysokości 12 mld USD. W efekcie problemów firm z portfolio. Powodem była oczywiście pandemia.

softbank

W lutym zeszłego roku media porównywały spółki z naszego portfolio do zgniłych jaj. Ale nasze wyniki pokazują, że sceptycy nie mieli racji. Dzięki naszej strategii potrafimy zamienić zwykłe jaja w złote – to nie przypadek.

Masayoshi Son.

Jednak japoński gigant postanowił się nie poddawać. Do lata 2020 SoftBank odzyskał większość strat – i to z nawiązką! Przyczyną okazały się tutaj aktywa i ich sprzedaż. Od tego momentu właśnie krajobraz giełdowy rysował się coraz lepiej. 

Grudzień równał się wzrostowi wartości inwestycji, ponieważ inwestorzy chętnie brali udział w IPO DoorDash i Seer. Ponadto, istotny okazały się także dobre wyniki Ubera w IV kwartale.

Czytaj też: Przelewy ekspresowe szaleją w Polsce – wzrost o 100%!


View Comments
There are currently no comments.