Aktualności
Posted By Admin

Polak płaci, Polak wymaga, czyli wakacyjne płatności


…karty to życie! Jednak czy aby na pewno zmierzch gotówki nadchodzi? Tymczasem, wakacyjne płatności rzeką, że tradycja wciąż ponad wszystko!

Efektem najnowszego badania kayak.pl, który zgromadził wokół siebie ponad 25 tysięcy płatników z 24 krajów (tutaj tysiąc z Polski) jest prawda, która na wyżyny wyniosła wakacyjne płatności, a wśród nich przede wszystkich właśnie lokalne waluty.

wakacyjne płatności
źródło: www.prnews.pl

Co więcej, jak się okazuje, niezależnie od wieku i płci – Polacy, których noga postanie w wakacje nieco dalej od miejsca zamieszkania wydają przede wszystkim gotówkę (48% respondentów).

W międzyczasie, na jaw wyszedł także fakt, że to mężczyźni lubują się bardziej w płatnościach kartą niż kobiety.

A do Ciebie jakie wakacyjne płatności uśmiechają się najszerzej?

Tymczasem, nie tylko Polska gotówką płynąca, ponieważ z tych 24 krajów blisko 40% wciąż stawia na klasykę rozwiązań płatniczych.

Tutaj, przede wszystkim, na czoło wysuwają się Niemcy i Austria.

wakacyjne płatności

Jednak, obok tradycjonalistów są także ci, którzy mocno stąpają po plastikowych metodach, na przykład Francuzi czy Norwegowie.

Choć płatność kartą kredytową jest drugą najpopularniejszą metodą wśród wszystkich badanych krajów (30%), Polacy znajdują się w gronie najbardziej sceptycznych narodowości względem tej formy finansowania urlopu. Raczej niechętnie płacą też za wakacje w ratach, co może wskazywać, że wolą uniknąć późniejszej konieczności spłacania odsetek za wakacyjne szaleństwo.


Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl.

Wakacyjne płatności – tradycyjna miłość?

Ponadto, mimo że płatności wakacyjne stawiamy na równi z gotówką – Polacy lubią nowinki.

Efektem czego, nie mamy oporów przed transakcjami w aplikacji, ponieważ aż 7% ankietowanych najchętniej płaci telefonem.

 Ankieta miała miejsce 2 – 18 stycznia 2020, a dane dla nas, Polaków opierają się przede wszystkim o respondentów w wieku 18 – 65.

View Comments
There are currently no comments.