Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Płatności BLIK znowu mają rozmach


Tako rzecze Polski Standard Płatności. A konkretnie rzecze, że drugi kwartał 2019 r. był dość łaskawy dla płatności BLIK, ponieważ obsypał ich manną z transakcji w wysokości… niemal 50 milionów! A co za tym idzie, pierwsze półrocze przyniosło prawie 90 mln operacji, co z kolei daje tyle ile… cały zeszły rok!

Tymczasem o tym, że BLIK wybierany jest chętnie wśród społeczności zcyfryzowanej wiedzą wszyscy. Wiem ja, wiecie i wy. Czasem może zapominacie, ale na ogół to wiecie. Dlatego też, jego kolejny sukces we wszystkich kanałach nikogo już chyba nie dziwi.

Polacy pokochali BLIKA i wciąż – z kwartału na kwartał – używają go coraz częściej. (…) W internecie BLIK jest też regularnie wybierany przez użytkowników częściej niż karty płatnicze. Ten trend się utrzymuje, co potwierdzają dane NBP.


Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu płatności BLIK.

Manna z płatności BLIK

Ponadto, co ważniejsze, 35 mln płatności BLIK ziszczonych podczas zakupów internetowych stanowi 70% wszystkich transakcji! Drugą w kolejności jego zaletą jest 6 mln wypłat w bankomatach!

A to wszystko w efekcie daje, w rozliczeniu kwartalnym (i porównaniu do poprzedniego), wzrost o 16%.

drugi kwartał łaskawy dla płatności BLIK

Dodatkowo, operacje BLIK są przede wszystkim, poza standardem płatności (korzysta z nich ponad 90% klientów wszystkich banków), nowoczesną technologią.

A to daje im zdecydowaną przewagę systemową, nad którą bez wytchnienia pracuje ciągle Polski Standard Płatności.

Ponadto, mimo że udziałowcami jest tylko 6 banków (AliorBank, Millennium, Santander, ING, mBank, PKO BP), tę opcję płatności do wyboru mają także sympatycy innych instytucji, na przykład Pekao S.A., Getinu, Credit Agricole czy Inteligo.

Tymczasem, technologia trafiła już ma przykład do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto BLIK nawiązał także współpracę z Mastercard, czego efektem będzie płatność zbliżeniowa.


View Comments
There are currently no comments.