Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

PKO nie kupi Banku Pocztowego – dlaczego?


Nieoficjalne informacje jasno dają do zrozumienia, że PKO nie kupi Banku Pocztowego. Przynajmniej na ten moment. Jak donoszą nieoficjalne źródła – PKO odstąpił od planów przejęcia kontrolnego pakietu akcji Banku Pocztowego. 

Czytaj też: Cyfrowe euro dostępne w aplikacjach bankowych

Decyzja w sprawie sprzedaży akcji Banku Pocztowego nie została podjęta. Nie komentujemy pojawiających się w przestrzeni medialnej informacji na ten temat – podały służby prasowe spółki.

Czytaj też: ING z ciekawostką dla kierowców – bilety online kupisz przez Android Auto

Jesienią minionego roku z kolei PKO informował o rozpoczęciu analiz możliwości przejęcia Pocztowego. Chodziło wówczas, najpewniej, o publikację Pulsu Biznesu, który napisał, że największy na polskim rynku bank po przeprowadzeniu badania zrezygnował z przejęcia kontroli nad Pocztowym.

Czytaj też: Zapłać za 30 dni od Klarny wchodzi do sklepów stacjonarnych w Polsce

PKO nie kupi Banku Pocztowego

PKO nie kupi Banku Pocztowego – dlaczego?

Równocześnie, wygląda na to, że przynajmniej na razie temat przejęcia Pocztowego zamknięto. Co prawda, jak wynika z informacji przekazanych przez biuro prasowe Pocztowego – w przyszłości może dać się otworzyć.

Czytaj też” Planet Cash rozpoczął wakacyjną działalność jeszcze… Przed majówką

Co ciekawe, warto też zaznaczyć, że w przeszłości temat przejęcia Pocztowego przez PKO stawał na agendzie kilka razy, ale za każdym razem kończył na niczym.

Czytaj też: Strategiczna rola kobiet w finansach – raport “Kobiety w finansach”


View Comments
There are currently no comments.