Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Payarto po raz pierwszy!


Polski fintech Payarto zaczyna pilotaż najnowszego rozwiązania. Współpracuje z nim już Worldline, a to wszystko pod marką SIX Payment Services.

SoftPos, czyli polski fintech założony przez managerów spółki Payarto pochwalił się właśnie przeprowadzeniem pierwszych transakcji. Miało to miejsce w środowisku produkcyjnym i to za pomocą aplikacji.

To z kolei oznacza, że terminal polskiego fintechu dowiódł gotowości do obsługi płatności codziennych!

Nadszedł więc czas na pełen testy rozwiązania przy współpracy z firmą Worldline, działającą w kraju pod nazwą SIX Payment Services.

payarto

Payarto – warto!

Tymczasem, SoftPOS to nazwa własna nadana przez twórców, ale i terminal w postaci aplikacji mobilnej do instalowania na przykład na smartfonach. Oczywiście niezbędna jest tutaj antena zbliżeniowa NFC. Pozwala jednak przyjmować gros płatności, od kart przez smartfony. 

Wciąż jednak Payarto i jego wynalazek to nie pierwsze i jedyne takie rozwiązanie. Tylko w Polsce testowane są już co najmniej dwa konkurencyjne rozwiązania: Polskie ePłatności i First Data Polska. 

W międzyczasie polski fintech deklaruje, że ma przewagę. Skąd ta pewność? Ano, chodzi przede wszystkim o to, że aplikację daje się zainstalować na dowolnym smartfonie z Androidem w wersji minimum 8.0.  Inne urządzenia z kolei przeważnie działają na konkretne urządzenia.

Co więcej, SoftPos widnieje już na tegorocznej Mapie Polskiego Fintechu i był nominowany do nagrody Fintech Future. A to już coś!


View Comments
There are currently no comments.