Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Ofiaromat Projektem Fintechu


No i udało się – dopomógł Bóg! Innowacyjna i dość poruszająca dla wielu innowacja pt. Ofiaromat został właśnie nominowany do jednej z czterech corocznych kategorii nagród fintechowych.

Tymczasem, przez długi okres zastanawiano się, czy obrót bezgotówkowy zaistnieje w kościele i spadnie na wiernych, niczym manna z nieba. Na wiernych, albo raczej na kler.

Coraz głośniej zrobiło się o kwestii Ofiaromatów wtedy, gdy parafie podjęły się korzystania z programu fundacji Polska Bezgotówkowa.

Tutaj właśnie proboszczowie postanowili zainstalować POS-y w  domach parafialnych. Dlatego też, tylko kwestią czasu było to, by Ofiaromat zagościł w progi świątyń.

ofiaromat

Ofiaromat będzie nagrodzony?

Tymczasem boskie urządzenie umożliwia automatyczne zbieranie datków. Co więcej, jak na czasy przystało, oczywiście bezgotówkowo.

Za całym precedensem dumnie wyprostowany stoi First Data. Ta z kolei jest pierwszą firmą w Polsce, która podjęła się kompleksowej realizacji wynalazku. Ofiaromat spod skrzydeł First Data’y przygotował, a później samodzielnie wdrożył cały system płatności. 

Co więcej, innowacja pozwala nie tylko na zbieranie datków przez samą parafię, ale także na przykład organizacje pozarządowe. Te drugie gromadzą środki przede wszystkim na cele społeczne czy charytatywne.

Ofiaromat jest wszędzie!

A ponieważ ofiaromat stworzenie niemalże boskie – jest już prawie w każdym regionie Polski. Na razie działa u nas już kilkanaście urządzeń, jednak to z pewnością nie koniec ekspansji.

To wszystko po to, by płatności stało się zadość wszędzie – nawet w kościele. Koniec więc z wymówkami, że nie ma drobnych. Kler idzie Wam na rękę, miejcie to na uwadze i doceńcie! Jak? Ano, na przykład korzystając z ofiaromatów!

Tymczasem, ten jest także trzecim projektem boskim nominowanym w kategorii Projekt Fintech. Obok niego są już Moje Usługi od ING i mSzafir spod skrzydeł KIRu.


View Comments
There are currently no comments.