Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowa aplikacja do open bankingu


Aplikacja do open bankingu rozwijana jest w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej Jakuba Stolarskiego, który dostał ostatnio od KNF licencję AISP.

Czytaj też: Kurierzy Allegro z softposem PayTel

Narzędzie do zarządzania wydatkami, wykorzystujące możliwości otwartej bankowości ma pozwalać na podglądanie stanu kont i historii transakcji z różnych banków w jednym miejscu. Co ciekawe, docelowo ma pozwalać także na zbiorczą analizę wydatków i zarządzanie budżetem. Także z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Aplikacja do open bankingu

Nowa aplikacja do open bankingu

Początkowo dostęp do niej zyskują użytkownicy telefonów z Androidem. Jej zaletą ma być na przykład prostota logowania, w efekcie wykorzystania pojedynczego logowania przez konto Facebooka i Google.

Czytaj też: Bitpanda poszerza usługi – stakowanie na nowym poziomie

Tymczasem, użytkownik ma móc widzieć w aplikacji wszystkie swoje konta. Pojawią się równocześnie: podsumowanie transakcji czy zaplanowane operacje, jednocześnie mając komfort, że nie przekazuje o nich informacji poszczególnym bankom. W dalszej perspektywie wyróżnikiem ma być także możliwość podpięcia kont z banków zagranicznych. Z kolei w zarządzaniu budżetem mają pomagać przejrzyste wykresy i automatyczna kategoryzacja wydatków. Ta ostatnia z kolei pojawi w kolejnych wersjach produktu. 

Co ciekawe, projekt nie jest owocem pracy dużej firmy czy sprawnego fintechu, a jednoosobowej działalności gospodarczej, której właściciel uzyskał niedawno od KNF licencję AISP. Licencję taką ma na swoim koncie już 13 podmiotów. Spośród tych pozostałe 12 to spółki, takie jak na przykład ING Usługi dla Biznesu, Comarch Finnance Connect czy Kontomatik.


View Comments
There are currently no comments.