Aktualności
Posted By Admin

Nicolaus Bank, czyli co nowego w polskiej bankowości


Bank Spółdzielczy w Toruniu podjął męską decyzję! Koniec ze… Spółdzielczym! A przynajmniej w nazwie. Od teraz będzie… Bank, Nicolaus Bank!

Biuletyn Urzędu Patentowego ogłosił w ostatnim numerze zastrzeżenie nazwy i logotypu Nicolaus Bank. Podmiotem zgłaszającym okazał się Bank Spółdzielczy w Toruniu.

To z kolei oznacza, że instytucja zamierza zmienić nazwę. Jednak – oficjalnie wcale się do tego nie przyznaje. Tymczasem ewentualne wprowadzenie nowej identyfikacji banku nie jest spowodowane zmianami w zarządzie i właścicielstwie – to na pewno. Bank pozostanie też w zrzeszeniu SGB.

nicolaus bank

Nicolaus Bank, dlaczego źle Ci ze Spółdzielczym?

W międzyczasie jednak, z nieoficjalnych informacji krążących w branży wynika, że bank niedługo zamierza przeprowadzić poważne rebranding. Procesowi ma towarzyszyć przede wszystkim kontynuacja strategii wykorzystującej nowe technologie.

A ponieważ Spółdzielczy w Toruniu to akurat jeden z tych podmiotów, które ostatnio poświęcają się innowacji – zdaje się mieć to rację bytu. Jako pierwszy na przykład udostępnił klientom elektroniczną dystrybucję dokumentów opartą o blockchain.

Co więcej, zainicjował także placówki bezgotówkowe w środowisku Spółdzielczym. Nowa nazwa z kolei nawiązuje prawdopodobnie do tamtejszego mieszkańca – Mikołaja Kopernika.

W efekcie – podkreśla pochodzenie banku. Logo prezentuje się następująco:

nicolaus bank
proj. Kamil Porembiński


View Comments
There are currently no comments.