Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nest reaktywacja wideoweryfikacji!


O tym, że przedstawienie Nest: reaktywacja już wnet na deskach płatności – pisaliśmy niedawno. Dziś jednak ów spektakl się dokonał!

Nest, jako jeden z pierwszych banków w Polsce umożliwił założenie konta przez wideoweryfikację. Później jednak zawiesił usługi. W efekcie, teraz, by je wznowić czas na… Nest: reaktywacja!

Nest: reaktywacja usług po raz pierwszy!

Tymczasem, Nest dopiero w zeszłym tygodniu poinformował o całkowitym przywróceniu usługi zakładania zdalnego konta z wideoweryfikacją. Co więcej, jak poprzednio, nowy klient musi mieć przy sobie dowód osobisty i telefon.

nest reaktywacja

Dodatkowo, bank, nauczony doświadczeniem, przestrzega także, by upewnić się co do sprawności urządzenia pod względem dźwięku i obrazu. Samą rozmowę z kolei, można przeprowadzić z apomocą popularnych przeglądarek.

Nest – reaktywacja? A jednak nie…

…no, a przynajmniej nie całkowicie, ponieważ usługa nie zamierza być dostępna 24/7. W efekcie klient może skorzystać z niej jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Dodatkowo, bank zastrzega także, że osoba ubiegająca się o konto zdalne musi przebywać sama w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. 

W międzyczasie, bank poleca także ów czynność wykonywać z domu, pomijając miejsca publiczne, na przykład kawiarnie.

I mimo, że banki podtrzymały nową tradycję od Nest- reszta przerzuciła się raczej na zdjęcia dowodu i selfie aniżeli wideoweryfikację. Wśród nich są na przykład Pekao, Agricole czy Millenium.


View Comments
There are currently no comments.