Aktualności
Posted By Admin

mPay obsłuży nową giełdę – umowa z GPW


Spółka, znana dotychczas przede wszystkim z aplikacji do zakupu biletów, mPay, teraz obsłuży nową giełdę. Co więcej – umowa z GPW mówi jasno, że zajmie się obsługą płatności i weryfikacją tożsamości klientów platformy GPW Private Market.

Czytaj też: Nowa identyfikacja Fenige

Operator aplikacji mPay poinformował o podpisaniu umowy z Giełdą Papierów Wartościowych. Mowa o obsłudze platformy Private Market, która zgodnie z warunkami kontraktu, ma dostarczać oprogramowanie, które umożliwi obsługę płatności czy weryfikację tożsamości klientów korzystających z usług GPW PM. Umowa nie jest jednak zaskoczeniem, ponieważ anonsowano ją już kilka miesięcy temu. Termin podpisania jednak kilkakrotnie przesuwano.

Czytaj też: Zonda zmienia nazwę na zondacrypto

mPay obsłuży nową giełdę - umowa z GPW

mPay obsłuży nową giełdę – umowa z GPW

Tymczasem, o planach dotyczących współpracy między mPay a GPW mogliście już przeczytać w grudniu minionego roku. Prezes mPay wówczas mówił, że kierowana przez niego spółka  będzie odpowiedzialna na przykład za prowadzenie kont z funkcjonalnością rachunku escrow. Te z kolei wykorzystywane są w międzyczasie transakcji obarczonych ryzykiem.

Czytaj też: Płatności odroczone Mokka w Briju online

Z kolei sama platforma Private Market to przedsięwzięcie całkiem nowe, budowane w kontekście technologii blockchain. Co więcej, ma umożliwiać obrót stokenizowanymi aktywami, takimi jak na przykład dziełą sztuki. Równocześnie zdobywać kapitał inwestycyjny. Docelowo mają być tutaj dostępne takie aktywa, jak na przykład akcje czy obligacje. 


View Comments
There are currently no comments.