Kryptopłatności
Posted By Admin

Kryptowaluty w dół – zobacz, co dzieje się na rynku po wybuchu wojny


Inwazja Rosji na Ukrainę doprowadziła, obok oczywistych tragedii, także do gwałtownych spadków na rynkach finansowych. Chodzi także o kryptowaluty, które spadają w dół! BTC na przykład spadł do poziomu 34 000 dolarów, w efekcie osiągając najniższą wartość od stycznia. 

Co ciekawe, całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła na krótko poniżej 1,7 biliona dolarów. Dodatkowo, wszystkie główne altcoiny także poszły w ślady Bitcoina, ponosząc w czwartek dwucyfrowe straty procentowe. 

Czytaj też: Lista Ostrzeżeń Publicznych: 29 nowych podmiotów. Na kogo uważać?

kryptowaluty

Kryptowaluty w dół – zobacz, co dzieje się na rynku po wybuchu wojny

Takie spadki w międzyczasie zaliczyły także europejskie indeksy akcyjne, a umocnienie dolara wskazuje na przenoszenie kapitału do tzw. bezpiecznych przystani. 

Z kolei dotychczas luty był całkiem dobrym miesiącem dla Bitcoina, który 10 lutego wspiął się na moment powyżej 45 tysięcy dolarów. Jednak ostatecznie skończyło się to razem z rozwojem wydarzeń w Ukrainie. Z kolei w pierwszy dzień starć wojennych – w czwartek – Bitcoin odbył się w okolicach styczniowego minimum, które stanowi sferę wsparcia.

Czytaj też: 530 tysięcy terminali – tyle urządzeń obsługuje już eService

Altcoiny w ślad za Bitcoinem

Samo Ethereum spadło w czwartek poniżej oporu wyznaczonego przez linię trendu. Notowania ETH odbiły się jednak dynamicznie od 2 300 dolarów.

Dodatkowo, sama wojna rosyjsko-ukraińska powoduje wzrost niepewności i strachu na rynkach światowych. Aktywa ryzykowne, akcje, a w międzyczasie także  kryptowaluty będą w najbliższym czasie narażone na podwyższoną zmienność. W przeszłości wskaźnik Crypto Fear & Greed Index wskazujący na skrajny strach na poziomie 25/100 oznaczał, że lepszą okazję do kupna niż sprzedaży. Jednak teraz, biorąc pod uwagę czynniki zewnętrzne, może być inaczej.

Czytaj też: Wyciek danych osobowych, czyli największa zmora płatności online [RAPORT]

źródło: bitpanda

View Comments
There are currently no comments.