Płatności online
Posted By Admin

Klienci Zondy i Fin.do z szybszym dostępem do środków


Wszystkiemu winna Visa Direct! Klienci Zondy i Fin.do właśnie zyskali zdecydowanie szybszy i sprawniejszy dostęp do środków! Rozwiązanie pomógł wdrożyć z kolei fintech wywodzący się z Polski – Fenige.

To właśnie on poinformował, że klienci Zondy (wcześniej BitBay) i Fin.do (aplikacji transferów pieniężnych) zyskują teraz możliwość szybszego dostępu do własnych środków. Wszystko w efekcie współpracy z firmą Visa i wdrożenia Visa Direct.

Czytaj też: eToro dodaje Sandbox i Celo do oferty kryptowalutowej

Klienci Zondy i Fin.do

Klienci Zondy i Fin.do z szybszym dostępem do środków! 

Z kolei sam Fenige wyjaśnia, że klienci Zondy mogą już wypłacać środki z giełdy na własne karty Visa. W międzyczasie korzystający z Fin.do będą mieli możliwość dokonywania transakcji P2P na konto bankowe powiązane  z odpowiednią kartą Visa. Operacje te będą miały miejsce w czasie zbliżonym do rzeczywistego i, dodatkowo, z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Reprezentujący Zondę Kamil Sikorski z kolei przekonuje, że wdrożenie pozwoli posiadaczom kart Visa… Realizować natychmiastowe wpłaty i wypłaty zarówno w polskiej walucie, jak i euro.

Tymczasem, o startupie Fenige, świadczącym usługi przelewów między użytkownikami kart płatniczych, zrobiło się głośno wiosną 2019. Wówczas z kolei Komisja Nadzoru Finansowego odebrała firmie licencję krajowej instytucji płatniczej. W efekcie, fintechowi nie udało się przejść z sukcesem procesu ponownej autoryzacji. Ale to jednak nie wszystko, bo w międzyczasie spółka odzyskała licencję KIP.

Czytaj też: Monzo wychodzi na prostą! Jak teraz wygląda finansowanie fintechu?


View Comments
There are currently no comments.