Karty płatnicze
Posted By Admin

Karty Mastercard w obronie środowiska!


O obronie środowiska mówi się wiele. Dlatego też teraz, za bycie eko biorą się nawet karty płatnicze – te od Mastercard właśnie przejmują płatnicze stery jeśli chodzi o ekologię.

A ponieważ jedna karta nie wygląda groźnie – zdajemy się nie zdawać sobie sprawy z tego, ile w skali świata rokrocznie zużywa się na nią plastiku. A co idzie za plastikiem… doskonale wiemy!

Karty Mastercard zamierzają więc mocniej zaangażować się w ochronę środowiska naturalnego. Organizacja opracowała już katalog zrównoważonych materiałów do produkcji kart i pełną listę producentów, którzy się ich trzymają.

W efekcie bankom łatwiej będzie wydawać te mniej szkodliwe karty płatnicze.

Karty Mastercard superbohaterem płatności ekologicznych!

Tymczasem już dostęp do tych zrównoważonych kart Mastercard mają klienci 12 rynków świata. A co za tym idzie – ponad 60 instytucji finansowych wydaje już plastiki, które można uznać za te bardziej ekologiczne. Dlaczego?

Ano przede wszystkim dlatego, że wykorzystuje się w nich surowce naturalne – roślinne. W efekcie czego – te nadają się do recyklingu i nie zawierają chloru. W gronie bohaterów ekologii znalazły się już Santander i Credit Agricole. 

karty mastercard

Karty to tylko początek

Tymczasem, to wszystko to zaledwie kropla w morzu szerszego planu, który ma uruchomić globalny system certyfikacji zrównoważonych kart. Fundamentem ma tutaj być partnerstwo na rzecz bardziej ekologicznych płatności utworzone właśnie przez Mastercard i producentów kart.

Inicjatywa sprzed dwóch lat zakłada określenie najlepszych możliwych praktyk w zakresie  ochrony środowiska podczas płatności. 

Co więcej, Mastercard przecież nie jest nowicjuszem w tego typu sprawach na rzecz ochrony – na początku roku ogłosił już platformę Priceless Planet Coalition. Do tej z kolei wstąpiły już na przykład Citibank, Santander UK, bunq czy Saks Fifth Avenue.

Jedną z pierwszych szerszych inicjatyw ma być zasadzenie stu milionów drzew w ciągu pięciu lat.


View Comments
There are currently no comments.