Raporty
Posted By Admin

Karta najczęstszą formą płatności! Raport WIB


Okazuje się, że zaledwie 22% badanych deklaruje, że ich podstawową formą rozliczeń jest… gotówka. Raport WIB przeprowadzono na zlecenie w efekcie ogólnokrajowej kampanii edukacyjno-informatycznej – Warto Bezgotówkowo.

Czytaj też: Narodowy Bank Polski usuwa departament FinTech

Co ciekawe, z sondażu wynika, że najczęściej wybieraną formą płatności przez Polaków jest karta! Wskazuje na to aż 64% badanych. Gotówkowców jest w tym wypadku tylko 22%. Z kolei jeśli mowa  o instrumentach bezgotówkowych  – największą popularnością cieszą się karty – 55%, BLIK – 35% i płatności internetowe, na przykład Przelewy24.

Czytaj też: Płatności cyfrowe zyskują na znaczeniu! Raport McKinsey

 Raport WIB warto bezgotówkowo raport wib

Raport WIB – gdzie nie można płacić bezgotówkowo?

Dodatkowo, raport WIB wskazuje także, gdzie nie można płacić bezgotówkowo. Przede wszystkim są to targi i bazarki, ale i sklepy spożywcze i mniejsze punkty usługowe takie jak szewc, krawiec, kwiaciarnia czy nawet warsztat samochodowy. 

Czytaj też: mBank podnosi limity BLIK i… wdraża wideorozmowę!

W międzyczasie, okazało się także, że warto byłoby przyspieszyć rozwój sieci akceptacji instrumentów bezgotówkowych. Niemal połowa badanych, bo 49%, chciałaby, by ten rozwój przebiegał w takim tempie, jak dotychczas.

Czy dziwią Was te wyniki badań? Czy może należało się spodziewać, że tak rysują się płatności bezgotówkowe?

Czytaj też: Międzynarodowe przelewy od Visa Direct


View Comments
There are currently no comments.