Aktualności
Posted By Admin

Gotówka Brytyjczyków znów króluje w kraju. Przyczyną jest… kryzys


W związku z panującym kryzysem i ogólnym wzrostem kosztów życia – gotówka Brytyjczyków wraca na pełnych obrotach. Z danych brytyjskiej poczty wynika, że liczba wypłat gotówki w placówkach wzrosła zarówno rok do roku, jak i miesiąc do miesiąca. Czy w efekcie powrotu do korzystania z banknotów i monet będziemy lepiej zarządzać budżetem?

Czytaj też: Payback wprowadza nową usługę – Payback Pay

Placówki pocztowe w UK zanotowały jedno – gotówka dla Brytyjczyków znowu jest ważna! Wartość wypłat w lipcu tego roku opiewa na ponad 800 mln  GBP. To w efekcie wzrost o 8% w porównaniu do poprzedniego miesiąca i o 20% w zestawieniu z zeszłym rokiem. W sumie, w placówkach pocztowych wpłacono i wypłacono już gotówkę o wartości ponad 3,3 mld funtów. Co ciekawe to… najwięcej w 360 letniej historii poczty.

Badania opublikowane w 2018 roku wykazały, że osoby płacące bezgotówkowo zdecydowanie mniej pamiętają zapłaconą kwotę niż ci, którzy… Płacili gotówką!

Czytaj też: Zapłać, gdy sprzedasz – nowy proces rozliczenia na OLX

gotówka Brytyjczyków

Gotówka Brytyjczyków znów króluje w kraju. Przyczyną jest… kryzys

Równocześnie nie pamiętamy dokładnie własnych wydatków. To z kolei ma wpływ na nasza gotowość do wydawania pieniędzy w przyszłości. Im mniej pamiętamy o wydatkach – tym chętniej wydajemy pieniądze później.

W międzyczasie jednak nie można wykluczyć faktu rosnącej wartości wypłat w efekcie w inflacji. Ludzie potrzebują przecież więcej pieniędzy, by zapłacić za towary. Po drugie – Brytyjczycy postawili na wakacje w kraju w efekcie wygórowanych cen.

Czytaj też: Mobilne płatności za parking – UOKiK bierze się za tę sprawę

Pojawia się więc pytanie czy gotówka faktycznie pozwala na kontrolowanie wydatków? Zdania na ten temat są, oczywiście, podzielone. Niemniej, płatności bezgotówkowe pozwalają na korzystanie z aplikacji do monitoringu wydatków. Można więc zwyczajnie uruchomić taką apkę i zajrzeć do historii.

Czytaj też: Koniec z reklamami Visa i Mastercard na Pornhubie


View Comments
There are currently no comments.