Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Google Pay pasażerem Toyota Bank


Nowa dyrektywa unijna, o której wiecie już chyba wszystko, jest powodem szeregu zmian, które, przy okazji, wprowadzają przede wszystkim mniejsze instytucje. I tak, na przykład banki moderują serwisy transakcyjne, za co bierze się właśnie Toyota Bank.

Z tygodniowym wyprzedzeniem (19.08.2019 r.) zapowiada start nowej wersji bankowości internetowej!

Cóż tam, Panie, w Toyota Banku?

Tymczasem, poza zmianą wizualną – jaśniejszą i nowoczesną budą, Toyota Bank przywiezie także zmianę technologii na całkowicie responsywną. Wreszcie wszystko zmieści się na mobilu, a korzystanie stanie się zdecydowanie wygodniejsze i usystematyzowane, jak na Toyotę przystało.

Fotelik bezpieczeństwa w Toyota Bank

Co ważniejsze, Toyota Bank nie zapina już tokenów! Ponadto, poza planowaną aplikacją mobilną zmienia przede wszystkim całkowicie system logowania i autoryzację transakcji.

aplikacja bankowa Toyota Bank
www.prnews.pl

Jednak instytucja nie parkuje na razie w typowej zatoczce banków oferujących bankowość mobilną w aplikacji dedykowanej. Bank jest ponad to – jej narzędzie umożliwia przede wszystkim potwierdzanie transakcji. Je z kolei możecie pobrać zarówno na Androida, jak i iOSa.

Wygodne i bezpieczne płatności w Toyota Bank

Tymczasem – nazwa zobowiązuje. Toyota Bank więc, chcąc nie chcąc, musi zacisnąć pas bezpieczeństwa. W międzyczasie – jeśli korzystacie z autoryzacji tokenem – czas zmienić przyzwyczajenia i przesiąść się na inna metodę. Od przyszłego poniedziałku logowanie do bankowości Toyoty oprze się przede wszystkim o login, hasło i apkę mobilną.

Jednak nie panikujcie, ponieważ – jeśli jesteście z tych, którym ze zmianami nie po drodze – stare logowanie będzie dostępne do 13 września.

Dobrymi chęciami wybrukowany jest… Toyota Bank?

Co ważniejsze od 14 sierpnia do 13 września hulaj dusza, piekła nie ma – token jest!

Dlatego też, okres przejściowy umożliwia Wam płynną reorganizację przyzwyczajeń w kwestii logowania do bankowości. To się chwali!

toyota bank

Ale dodatkowo, warto wspomnieć, że po tym okresie – aplikacja mobilna stanie się jedynym narzędziem autoryzacji w banku. Po drodze wysiadają więc przede wszystkim wszelkie hasła SMS.

Dlatego też, problem nasuwa się sam – ci, którzy nie są jeszcze mobilni już na starcie mają pod górkę. I, albo wyjadą na jedynce i technologicznie się podszkolą, albo Toyota Bank odjedzie za horyzont.

Zmiany napędzają Toyota Bank

Dodatkowo bank dowiezie prawdopodobnie więcej nowości – przede wszystkim Google Pay. Nic ponadto nie jest jeszcze pewne.

Tymczasem, jeśli jednak Toyota zdecyduje się na płatności Google, będzie już 25 instytucją na polskiej trasie płatności mobilnych.

Niedawno na drogę (coraz częściej uczęszczaną już w kraju) Google Pay wjechały na przykład Bank Pocztowy czy SGB.


View Comments
There are currently no comments.