Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Visa Checkout wysiada z Google Pay


Przesiadek w systemach płatności ciąg dalszy. Wczoraj pisaliśmy o podwózce Google Pay przez Toyota Bank. Dziś z kolei, ten sam Google Pay, docierają słuchy, usunął przede wszystkim informacje dotyczące usługi Visa Checkout z obsługiwanych usług i kont na stronie pomocy Google Pay.
Visa Checkout – konkurent PayPal – przesiada się na nowy system płatności!

Tym samym – pozostawia więc przede wszystkim PayPal samego sobie, jako jedyną obsługiwaną już usługę i ucina wsparcie Visie.

Visa Checkout, siedź jak Ci dobrze!

Tymczasem Google potwierdziło, jakoby Visa podjęła się wycofania usługi Visa Checkout.

A to dlatego, że ta już z rękawa wyciąga całkiem nowe rozwiązanie oparte przede wszystkim na EMV SRC. O którym z kolei napomknęła już w zeszłym roku.

Definitywny koniec związku?

Efektem zmian będzie, przede wszystkim dla obecnych klientów Visa Checkout, przesiadka na peronie Visa EMV SRC już w 2020 r.

Co ważniejsze, nie oznacza to jednak, że Google Pay całkowicie zrywa z tym, co oferuje mu Visa. Wchodzą po prostu na nowy etap związku – bardziej otwarty, w którym wyłącza się jedynie integracja z Checkout.

visa checkout

Wyprowadzka Visa Checkout nie jest niespodzianką

Tymczasem Visa, jak na kobietę przystało, co jakiś czas zmienia to i owo. Dlatego też teraz nadszedł czas najwyższy na całkowitą reorganizację systemu płatności, ponieważ poprzedniemu była wierna od aż 2013 r.

A dodatkowo, jak to mawiają – kobieta zmienia system płatności, gdy w życiu coś się szykuje.

Dlatego też, efektem tego byłyby, z pewnością, spekulacje, gdyby nie to, że Visa Checkout – bezpośredni konkurent PayPal – o oddaniu kluczy do serca usługi napomknęła już na początku roku. A to wszystko dlatego, by bezpieczeństwa stało się zadość!

Zamienianie się jest fajne, Visa Checkout!

Dodatkowo, by bezpieczeństwa było aż nadto, klienci Visa mają teraz dostąpić możliwości nowego systemu Visa Token. Ten z kolei ma zabezpieczać poufne informacje użytkownika, takie jak na przykład numery kont czy daty ważności karty kredytowej przez identyfikator cyfrowy.

Co ważniejsze, efektem tego będzie dodatkowa tarcza broniąca naruszenia danych, która wejdzie w obroty w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Visa Checkout do 2020 r. samotna?

W międzyczasie jednak, do 2020 r. Visa Checkout wyglądać będzie jeszcze po staremu – bez bezpośredniej integracji z Google Pay.

Ponadto, Google Pay swego czasu (2016 r.) podjął się także integracji, na przykład z równorzędną usługą oferowaną przez Mastercard – MasterPass. W międzyczasie – związek jednak zakończył się nim się w ogóle zaczął i, w efekcie, do dziś ów współpraca nie ujrzała światła dziennego.


View Comments
There are currently no comments.