Systemy płatności
Posted By Admin

Flowbird: za parkowanie w centrum Warszawy można już płacić w aplikacji


Przed rozpoczęciem parkowania w stolicy aplikacja Flowbird wymaga wskazania parkomatu znajdującego się najbliżej samochodu. 

Czytaj też: PKO BP odświeża wizerunek kart z klubowymi herbami

Od teraz postój auta w warszawskiej strefie płatnego parkowania można już płacić przy pomocy trzech różnych aplikacji mobilnych. Do oferujących już wcześniej taką usługę aplikacji moBiLET oraz SkyCash właśnie dołączyła apka Flowbird, należąca do grupy oferującej usługi na przykład w Stanach czy Skandynawii.

Rozpoczęcie obsługi stołecznej strefy było możliwe dzięki wygranej w przetargu, ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich. 

Czytaj też: Stokenizowana sztuka w Pekao – zobacz wystawę w Galerii PeoPay

Z kolei osoby, które do tej pory za parkowanie w Warszawie płaciły za pomocą na przykład SkyCash, a teraz… Będą próbować Flowbird, muszą przygotować się na to, że działa ona nieco inaczej niż konkurencyjne rozwiązania. Po pierwsze – by zacząć parkowanie nie wystarczy wybrać odpowiedniej strefy parkowania, a tak… Wskazać najbliższy parkomat. 

Wymóg ten wynika przede wszystkim  z chęci zachowania tego samego interfejsu użytkownika na wszystkich rynkach, na których działa Flowbird. W Warszawie wybór konkretnego słupka nie ma znaczenia, bo stawka za postój w całej strefie jest taka sama. Jednak za granicą miasta – wybór urządzenia bywa konieczny. 

Czytaj też: Apple Tap to Pay z szerszym wsparciem. PayPal zapowiada integrację

Flowbird

Flowbird: za parkowanie w centrum Warszawy można już płacić w aplikacji

To jednak nastąpi w połowie przyszłego roku.

– Tomasz Krajewski.

Równocześnie, w aplikacji Flowbird nie znajduje się jeszcze możliwość założenia wirtualnej portmonetki, którą można doładować, a później płacić z tych pieniędzy za parkowanie. To z kolei oznacza, że jedynym źródłem pieniądza w aplikacji Flowbird może być podpięta do niej karta. Są tutaj więc konsekwencje w sytuacji, gdy parkuje się w modelu start/stop.

Czytaj też: Zip wydaje karty do odroczonych płatności

Co ciekawe, w konkurencyjnym rozwiązaniu, gdzie źródłem płatności może być portmonetka, w momencie rozpoczęcia parkowania pobierana jest kwota za minimalny czas postoju w strefie. Później z kolei pobierane są środki co pół godziny, aż do zakończenia parkowania albo wyczerpania pieniędzy w portmonetce.

Nasza portmonetka będzie miała kilka usprawnień, których nie ma nasza polska konkurencja. Wdrożenie powinno nastąpić jeszcze w listopadzie.

– przedstawiciel Flowbird.

Czytaj też: Mastercard poszerza usługę dla banków i fintechów – Crypto Source


View Comments
There are currently no comments.