Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Commerzbank płakał jak sprzedawał, więc… jednak nie sprzedaje


mBank jednak zostaje na swoim miejscu. Mimo że negocjacje w jego sprawie trwały już od jesieni, Commerzbank postanowił zostawić sobie asa w rękawie.

Jednak, wcale nie dziwi nas decyzja niemieckiego właściciela blisko 70% akcji mBanku. Przede wszystkim dlatego, że ten moment, zdaje się, nie być najlepszym na szaleństwa ze sprzedażą.

A ponieważ wybuch pandemii i wyglądający zza rogu kryzys gospodarczy zdecydowanie nie sprzyja grubszym portfelom – Commerzbank podjął chyba najlepszą możliwą decyzję.

Co więcej, pieniądze ze sprzedaży banku miały zasilić przede wszystkim restrukturyzację grupy. W efekcie zmiany zdania jednak, na razie, ta musi poczekać.

commerzbank

Commerzbank wiedział komu odda mBank

Tymczasem, mBank, zdawało się, zawładnie światem inwestorów. Jednak, Commerzbank nieco się przejechał, ponieważ w końcowej fazie negocjacji, prawdopodobnie, chętny został tylko Pekao.

Z kolei to, co zaproponował zainteresowany miało być niewystarczającą kwotą dla Commerzbanku. Co więcej, w lutym prezes Zielke sam ujawnił podczas konferencji prasowej, że jego bank może odstąpić od chęci sprzedaży.

Dlatego też, przynajmniej na razie, pandemia wygrała, a mBank spędzi kwarantannę po staremu.

Co będzie dalej? Okaże się, gdy koronawirus postanowi odpuścić. 

W międzyczasie, sprawdźcie też co dzieje się u, jeszcze starego, mBanku tutaj i tutaj.


View Comments
There are currently no comments.