Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Pekao założy Qlips na wakacje!


Urządzenie pt. Qlips było modne lata temu i, bynajmniej, nie miało związku z płatnościami. Teraz z kolei ubiera się w niego Pekao, i to jeszcze w tym miesiącu! 

Jak donoszą serwisy branżowe, prawdopodobnie jeszcze w maki Bank Pekao zaoferuje i zapoczątkuje nowa modę.

A ponieważ klienci mają szansę zyskać usługę Qlips – sam bank na razie nie ujawnia więcej. Wiadomo jednak, że z pewnością będzie to jedna z lepszych i ciekawszych usług dostępnych na rynku.

Na co komu taki Qlips?

Tymczasem, warto wspomnieć, że innowacja, o której mowa ma opierać się przede wszystkim o ułatwienie opłacania i zarządzania rachunkami. 

Wynalazek pierwotnie miał nosić miano Qlicka. Jednak z racji zastrzeżenia nazwy przez inny podmiot Bank Pekao musiał ją nieco zmodyfikować.

Co więcej, teraz wykorzystuje infrastrukturę dostarczana przez sam KIR – invoobill 2.0. 

qlips

Nie sam Qlips zdobi klienta

A co jeszcze ważniejsze, Qlips nie tylko będzie zdobił klientów a przede wszystkim wesprze usługi na przykład oferowane przez telekomy czy zakłady energetyczne. 

One z racji natury działalności zmuszone są do informacji o zbliżającej się płatności do bankowości elektronicznej klienta. Tan z kolei będzie mógł zaakceptować płatność jednym kliknięciem.

Okazuje się, że to całkiem wygodne rozwiązanie. A poniewaz uniemożliwia wpłatę pieniędzy na podmieniony w trakcie wypełniania formatki przelewy jest przede wszystkim bezpieczne. 

Qlips nie taki popularny jak go malują

W międzyczasie, warto też wspomnieć, że usługa nie cieszy się jeszcze aż taką popularnością jak mogłoby się wydawać.  

Jak na razie za wdrożenie wzięło się tylko kilka instytucji, na przykład Millennium, mBank czy ING. Ten ostatni z kolei wprowadził autorskie narzędzie do opłacania rachunków pod nazwa Moje Usługi. Z Qlipsa zrezygnował.

Pekao działa na pełnych obrotach, nie tylko z Qlips’em

Tymczasem, Pekao ostatnio siedzi jak na szpilkach, ponieważ przechodzi zmiany na szczytach władz.

Na szczęście, zdaje się, że nie wpływa to na rozwój usług. Dlatego też, wdrożenie Qlipsa będzie prawdopodobnie kolejnym elementem w wachlarzu usług Pekao.


View Comments
There are currently no comments.