Płatności online

Bezdotykowe płatności już nawet na kwestach!


Święto Zmarłych tuż tuż, a nowe rozwiązanie i bezdotykowe płatności mają umożliwić bezpieczne zbieranie datków podczas kwest.

Tegoroczne kwesty listopadowe będą nieco inne niż zwykle. Co więcej, darczyńców może być mniej. A nawet jeśli nie – część z nas już unika gotówki i płaci wyłącznie zbliżeniowo. O nich właśnie pomyślano, gdy brano pod uwagę datki na Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Gdyńskie cmentarze zamierzają uruchomić bezdotykowe płatności, czyli puszki bezstykowe, dzięki którym oddanie pieniędzy na Hospicjum stanie się całkowicie bezpieczne!

bezdotykowe płatności

Bezdotykowe płatności alternatywą zbiórek

Co ciekawe, skarbonki w nowej odsłonie działają w efekcie rozwiązania Vuyap, przygotowanego przez firmę Posbit.pl. Za tą z kolei stoi Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Chodzi oczywiście o to, by darczyńca mógł zbliżyć smartfon z modułem NFC do naklejki na puszce i zeskanować kod QR. To przekierowuje go do strony z płatnością.

Dodatkowo jednak takie bezdotykowe płatności mogą odbyć się za pomocą na przykład Google Pay czy Apple Pay, albo karty płatniczej. Można wybrać jedną z kilku ustalonych kwot lub wybrać ją samodzielnie.

Firma pomija, że ta alternatywa pomija terminal POS, co stanowi zdecydowane ułatwienie nie tylko dla organizatorów zbiórek dobroczynnych.

Dodatkowo, pomysł może być wykorzystany na rynku komercyjnym, na przykład do przekazywania napiwków. Co więcej – ograniczamy wówczas kontakt z innymi ludźmi, a sam proces jest bardzo szybki i prosty do realizacji. Jednocześnie, naklejki, za sprawą których odbywa się ów płatność może być w całkiem łatwy sposób dystrybuowane. To z kolei, w pandemii, może okazać się zbawienne.

Czytaj też: Visa Tap to Phone, czyli płatności za jeden klik


View Comments
There are currently no comments.