Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Bariery fintech – raport KNF


KNF opublikował długo wyczekiwany raport – bariery fintech. Co ciekawe, dokument powstał przede wszystkim w oparciu o prace zespołów roboczych organizowanych przez Departament ds. Innowacji Finansowych FinTech w UKNF.

Tymczasem, sam raport wskazuje aktualny stan prac nad identyfikacją i usuwaniem barier dla sektora fintech w Polsce.

Co więcej, w skład zespołu roboczego weszła szeroka reprezentacja przedstawicieli rynku i instytucji publicznych, która obejmowała 46 podmiotów.

Z kolei pełen raport dostępny jest tutaj.

Czytaj też: B2B Connect – czy ułatwią się szybkie przelewy transgraniczne?

bariery fintech

193 bariery dla rozwoju fintech

Tymczasem, raport KNF obejmuje 193 bariery zgłoszone przez uczestników prac Zespołu. W międzyczasie podzielono go na następujące sekcje: nazwę i opis bariery wraz z podmiotem zgłaszającym, Ustalenia/podjęte działania/rekomendacje oraz Status barier.

Już w trakcie prac udało usunąć niektóre bariery(…). A to nie są jedyne bariery usunięte już we wczesnym etapie prac. Łączna liczba analizowanych barier wyniosła 193, co pokazuje ogrom materiału, z którym trzeba było się zmierzyć. W trakcie dalszych prac Raport będzie podlegał stosownemu uzupełnieniu i zmianom w odniesieniu do poszczególnych barier. Obecna treść Raportu nie ma ostatecznego charakteru. A prace nad poszczególnymi postulatami będą kontynuowane, o czym UKNF będzie na bieżąco informował.

Zbigniew Wiliński, Dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych Fintech w UKNF.

Czytaj też: Revolut Money Report: 80% klientów zapłaci za wakacje.. za granicą!


View Comments
There are currently no comments.