Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

BanqUP też ma AIS!


Tydzień rozpoczął się dla BanqUP zdecydowanie po jego myśli. A to przede wszystkim dlatego, że spółka technologiczna Banqware – właściciel fintechu – uzyskał zgodę na usługi z dostępem do informacji bankowych – AIS.

Co więcej, jak PSD2 powiedziała, tak i zrobiła, dlatego też licencja AIS, bo o niej mowa, nadana na mocy decyzji Komisji Nadzoru Finansowego pozwala na nieco więcej niż dotychczas.

Przede wszystkim, od wczoraj fintech może świadczyć usługi nie tylko klientom, ale przede wszystkim wyciągnąć pomocne płatności dla firm, które także opierają się o otwartą bankowość.

BanqUP tuż za podium

I mimo że firma jest już czwartym podmiotem świecącym plakietką TPP – tuż po Kontomatiku, PayU i Blue Media – wciąż radości nie ma końca.

A ponieważ konsekwencją ów licencji jest dostęp do informacji o szczegółach rachunków bankowych – nie ma się co BanqUPowi dziwić.

Ponadto, obok tych informacji, co to ma do nich dostęp – fintech jest także na czasie, przede wszystkim tym regulacyjnym, które weszło w życie już we wrześniu tego roku.

banqup

W czym jeszcze banqUP macza płatności

Tymczasem, sama platforma technologiczna obsługiwana przez banqUP w pełni identyfikuje się z systemami banków. Efektem tej działalności jest właśnie pozyskiwanie danych z rachunków.

To z kolei poszerza horyzont możliwości, które fintech udostępni klientom, a wśród nich przede wszystkim ocena zdolności kredytowej, wsparcie finansowe MŚP czy potwierdzenie tożsamości.

Co więcej, fintech obraca się w towarzystwie nie tylko polskim, a także belgijskim, irlandzkim, węgierskim, bułgarskim czy słowackim.

Multibanking banqUP

W międzyczasie, gdy fintech nieprzypadkowo oferuje wybranym krajom swoje usługi – bawi się także w, modny dziś, multibanking.

Dodatkowo, gdyby wziął na siebie zbyt mało – planuje uderzyć także w płatności, a przede wszystkim w usługę TPP-as-a-Service.

To wszystko dlatego, by dostęp infrastruktury bankowej stał się rzeczywistością, przede wszystkim dla fintechów!

BanqUP wie jak rozpocząć tydzień,
bądźcie jak banqUP!


View Comments
There are currently no comments.