Płatności online
Posted By Admin

Jak się mają płatności mobilne w erze 5G?


Pięć zmysłów sieci dostarcza przede wszystkim szybszy i bardziej pewny dostęp do internetu. Co więcej, to dodatkowo także standard, który przyczyni się do klienckiego odbioru płatności mobilnych – tako rzecze Ericsson.

Nowe 5G, nowe płatności mobilne!

Tymczasem, gdy rok dobiega już końca – nieubłaganie także do lamusa odchodzi LTE.

W międzyczasie, na jego miejsce już wchodzi technologia 5G, która pod w prezencie niesie na przykład zdecydowanie szybszą transmisję danych.

Ponadto, razem z LTE zabrały się ze sceny także wszelkie opóźnienia. Efektem czego bankowość i płatności mobilne odwracają się do nas z poprawą jakości obsługi klienta.

5 prawd płatności mobilnych w technologii 5G

Co więcej, dlatego, że bankowość inwestuje przede wszystkim w sztuczną inteligencję i 5G – płatności mobilne będą mogły z powodzeniem chwycić wiele srok za ogon!

Dzięki natychmiastowej geolokalizacji i analizie danych w czasie rzeczywistym zwiększy się wykrywalność oszustw i kradzieży. Możliwe będzie wprowadzanie nowych usług opartych o technologię blockchain.


Marcin Sugak, ekspert firmy Ericsson.

I mimo że podobne precedensy z reguły ganione był przez mamę – Ericsson wie, że bankowość poradzi sobie z nim śpiewająco.

To przede wszystkim dlatego, że mają do dyspozycji gros, czekających już w kolejce internetu rzeczy, wearables!

płatności mobilne

5G – connecting people…

…a właściwie connecting przede wszystkim wszystkie urządzenia różnych technologii, na przykład Bluetooth, RFID czy inne technologie bliskiego zasięgu.

Tymczasem – nieustannie żyjemy w świecie gadżeciarskim.

Co więcej, gdy niegdyś nie do pomyślenia były płatności kartą – dziś ta jest już przeżytkiem.

A tak samo jak Stary Rok dobiega końca, tak nowe – smartfony, smarwatche i inne opaski – wypierają tradycyjne płatności.

Era funckjonalna

Dodatkowo, obok samych inteligentnych urządzeń wita nas jeszcze ich funkcjonalność.

Ta z kolei, opierająca się przede wszystkim o czujniki w ubraniach – rozpoczyna komunikację nie tylko z nami, a ze sobą nawzajem.

Płatności mobilne całe w smartwatchach?

Dlatego też, milowymi krokami nadchodzi era płatności mobilnych. Jednak nie tych zwykłych, a przede wszystkim noszonych.

A ponieważ te z kolei zajmują się głównie danami biometrycznymi – rodzą się całkiem świeże możliwości rozwoju silnego uwierzytelniania.

Koniec potwierdzania płatności mobilnej?

W konsekwencji czego będzie potwierdzanie transakcji dokona się całkowicie bez naszego angażu.

Jednak najważniejszym darem 5G dla płatności mobilnych są standardy bezpieczeństwa, które to wystrzelą w kosmos!


View Comments
There are currently no comments.