Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Aplikacja mobilna dla przedsiębiorców od SGB


Aplikacja mobilna dla przedsiębiorców jest testowana już przez pracowników budynku. Klienci SGB będą z niej mogli skorzystać najpewniej we wrześniu.

Spółdzielcza grupa SGB pracuje już nad nową wersją aplikacji, przeznaczoną dla przedsiębiorców.

Czytaj też: Kolejny system płatności dla sklepów internetowych – WP PAY

Pracując nad nowym narzędziem, wzięliśmy pod uwagę specyfikę poszczególnych banków spółdzielczych z naszej grupy, które korzystają z różnych systemów centralnych oraz innych rozwiązań dostarczanych przez zewnętrznych dostawców. Dlatego banki oferujące dziś np. klientom indywidualnym aplikację mobilną inną niż SGB Mobile… Będą mogły wdrożyć naszą aplikację jako rozszerzenie oferty dla klientów firmowych.

– Błażej Mika, wiceprezes SGB.
Aplikacja mobilna dla przedsiębiorców od SGB

Aplikacja mobilna dla przedsiębiorców od SGB

Równocześnie zdaniem przedstawiciela SGB aplikacji dla firm, podobnie jak wersja dla klientów indywidualnych, będzie… Wykorzystywać standardy otwartej bankowości Polish API 3.0. Co więcej – już teraz trwają testy apki,  a w sierpniu ma wystartować pilotażowy program wraz z wybraną grupą klientów. Z kolei we wrześniu aplikacja mobilna dla przedsiębiorców od  SGB powinna już ruszyć pełną parą.

Czytaj też: Liczba zatrudnionych w sklepach online rośnie – raport Shoper

Tymczasem, aplikacja mobilna w wersji dla przedsiębiorców ma pozwalać na zarządzanie rachunkiem i kartami. A także, na zlecanie przelewów w tym podatkowych w ramach split payment, korzystanie z BLIKa, w tym realizację P2P, a więc na numer telefonu. 

Równocześnie będzie zawierać usługę Autopay – płatności za autostrady i moduł Active – dla uprawiających sporty.

Po wdrożeniu naszego rozwiązania w aplikacji SGB Mobile klienci będą mogli wybrać, czy chcą zarządzać rachunkiem osobistym, czy firmowym, i przełączać się między nimi.

– zapewnia Błażej Mika.

Czytaj też: Payeye wprowadza aplikację 2.0 – pojawi się hybrydowy terminal płatniczy


View Comments
There are currently no comments.