Płatności online
Posted By Admin

Adyen podejmie się płatności dla Zalando


Ale na razie tylko w Europie! Holenderski fintech Adyen bierze się za płatności dla Zalando. Czas więc najwyższy na przetwarzanie płatności kredytowych firmy odzieżowej na wszystkich rynkach europejskich.

Co prawda, współpraca rozpoczęła się już w zeszłym roku, gdy to właśnie Zalando wybrało Adyen jako partnera płatności dla rozwiązania 3DSecure2. 

Gigantowi e-commerce pomogło to we wdrożeniu dwuczynnikowego uwierzytelniania zgodnego z systemem PSD2 Strong Customer Authentication.

komunikat prasowy

Jednak partnerstwo odbiło się głośniejszym echem, gdy Adyen zaczął działalność jako pośrednik w płatnościach e-commerce we Francji i Beneluksie. Wszędzie tam podjął się wdrażania lokalnych metod płatności, na przykład Bancontact.

Dlatego też teraz korzystanie z międzynarodowego rozwiązania, które prezentuje sobą Adyen ma być bezpośrednim połączeniem wszystkich głównych systemów kartowych i lokalnych alternatyw.

płatności zalando

Adyen podaje rękę do płatności Zalando, czy Zalando Adyen?

Cieszy nas fakt, że możemy być częścią sukcesu Zalando na arenie międzynarodowej. Karty kredytowe są popularnym środkiem płatniczym na wielu rynkach, a tworzenie optymalnych doświadczeń z klientami jest głównym motorem sukcesu platform e-commerce w Europie oraz na rynkach pozaeuropejskich.

Jakub Czerwiński, wiceprezes ds. sprzedaży, Adyen.

Obie firmy to duzi gracze. Adyen stanowi największy fintech na świecie, wyceniany na blisko 36 mld euro. Firma oferuje przede wszystkim płatności w wielu kanałach, zarówno online, jak i offline – w tym już właśnie dla Zalando.


View Comments
There are currently no comments.