Kryptopłatności
Posted By Admin

Zakaz wydobywania bitcoinów odrzucony?


Jeśli chodzi o zakaz wydobywania bitcoinów – Unia Europejska nie osiągnęła teraz wymaganego konsensusu. Kopanie kryptowalut było zagrożone na przykład ze względu na niewspółmiernie wysokie względem zysku zużycie energii. 

Z kolei członkowie parlamentarnej komisji spraw gospodarczych i monetarnych zagłosowali 30 do 23. W efekcie nie uchwalili zakazu stosowania proof-of-work.

Czytaj też: WPPAY – nowa metoda płatności w internecie

 zakaz wydobywania bitcoinów

Zakaz wydobywania bitcoinów odrzucony?

Co ciekawe, pandemia znacząco przyspieszyła cyfryzację, w efekcie generując wzrost popularności płatności online. Jeden z członków zarządu Europejskiego Banku Centralnego ogłosił, że Unia Europejska będzie stała na straży gotówki, nawet w przypadku emisji cyfrowej waluty.

Czytaj też: Karty JCB nie będą ratunkiem dla Rosjan. Japończycy dołączają do sankcji płatniczych

Dodatkowo, członkowie komisji spraw gospodarczych i monetarnych nie osiągnęli porozumienia w kwestii bitcoina. Głosowany zapis skutecznie zakazywałby przecież tzw. kopania bitcoina w całej Unii. 

Zapis w dokumencie MiCA wymagał z kolei, by wszystkie kryptowaluty podlegały minimalnym standardom zrównoważenia środowiskowego UE w odniesieniu do ich mechanizmu konsensusu. Więc w efekcie – zakazowi wydobycia nie tylko popularnego bitcoina, ale także ethereum czy litecoina.

Czytaj też: Wideoweryfikacja w bankach – jak powinna wyglądać?


View Comments
There are currently no comments.