fintech
Posted By Admin

Wszyscy mają dostęp do rachunków bankowych – ma i KG-Tech!


KG-Tech to jeden z tych fintechów, który należy do grupy Kaczmarski. Poza nim w skład wchodzą jeszcze KRD BIG, Rzetelna Firma czy Kaczmarski Inkasso.

W prowadzonym przez samą Komisję Nadzoru Finansowego rejestrze dostawców świadczących usługę dostępu do informacji o rachunku pojawił się nowy członek. Mowa o spółce KG-Tech z Wrocławia. Fintech jest już czwartym podmiotem na tej liście. Co prawda to miejsce  tuż za podium, jednak wciąż nobliwe. Wcześniej odpowiednią licencję zyskały tylko Kontomatik, Banqware i Ramp Link.

Czytaj też: Wirtualna karta Klarny daje się dodać do portfela cyfrowego

kg-tech

Co ciekawe, KG-Tech to fintech należący do dawnej KRD – grupy Kaczmarski. Ta specjalizuje się przede wszystkim w zarządzaniu należnościami i świadczeniu usług finansowych przedsiębiorcom. 

Tymczasem, warto wspomnieć, że do ów grupy należą całkiem poważni gracze, bo na przykład Krajowy Rejestr Długów czy Biuro Informacji Gospodarczej i Rzetelna Firma. 

Z kolei w samym rejestrze, do którego trafił KG-Tech znajdują się przede wszystkim te instytucje, które na podstawie zezwolenia KNF mogą świadczyć odpowiednie usługi. Mowa na przykład o tych działaniach opartych o dane zebrane na rachunkach bankowych klientów. Te określane są jako AIS, które dalej reguluje dyrektywa PSD II wprowadzająca w życie otwartą bankowość.

KG-Tech i reszta szczęśliwców to nie jedyne instytucje, które mogą cieszyć się takimi działaniami. Usługi open banking mogą świadczyć także same banki. Dodatkowo, fintechy, które mają już licencję krajowej instytucji płatniczej czy instytucji pieniądza elektronicznego także mogą się o taki wpis ubiegać.

Czytaj też: W mBank przelewy bez potwierdzenia?


View Comments
There are currently no comments.