Aktualności
Posted By Admin

Tokenizacja Visa dojrzewa

tokenizacja visa


Tokenizacja, którą Visa uskutecznia opiewa już na ponad miliard sztuk kodów w ramach rozwiązania Visa Token Service. To z kolei krok milowy w rozwoju programu, który ma przyczynić się do rozwoju innowacji w e-commerce. Przy okazji podnieść też bezpieczeństwo transakcji.

Visa Token Service, czyli tokenizacja Visa zastępuje 16-cyfrowy numer konta użytkownika właśnie bezpiecznym tokenem. 

Tymczasem, szybki rozwój tej usługi jest efektem światowego trendu, który głosi, że konsumenci przenoszą się do handlu internetowego. Wciąż blisko 90% badanych w raporcie Retail Systems Research przyznaje się do oporów przed korzystaniem ze sklepów stacjonarnych.

Równocześnie 45% uważa, że ta alternatywa stała się niemal koniecznością w tej nowej rzeczywistości. W efekcie liczba klientów internetowych ma wzrosnąć do 2,1 miliarda do przyszłego roku. A co więcej, to właśnie tokenizacja Visa ma odegrać kluczową rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa płatności cyfrowych. Mowa przede wszystkim o kodach i płatności w metodzie “kliknij i zapłać”.

Tokenizacja Visa przekonuje sprzedawców..

…i to całkiem skutecznie! Rozwiązanie bowiem obejmuje też usługę COF – card-of-file – dane karty zapisane w sklepie online. Dotychczas blisko 13 000 mniejszych handlowców przeprowadza transakcje przy użyciu właśnie tokenów COF.  

Obserwowane na całym świecie przechodzenie do handlu internetowego zwiększyło zapotrzebowanie na wygodne i bezpieczne zakupy w internecie. Dlatego widzimy tak duży wzrost liczby tokenów wydanych w ramach usługi Visa Token Service.

Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy Visa wydała ponad 680 milionów tokenów. Jesteśmy podekscytowani perspektywą dalszego poszerzania zakresu naszych działań, aby móc zabezpieczać coraz więcej rodzajów transakcji cyfrowych, nawet tych bez 16-cyfrowego numeru karty Visa.

Jakub Grzechnik, dyrektor ds. rozwoju produktów w Europie Środkowo-Wschodniej, Visa.

Do miliarda tokenów sztuka – tokenizacja Visa już w chmurze

Tymczasem, Visa uruchamia nowe i w pełni zaawansowane rozwiązanie, które mają ograniczyć ryzyko operacji dla sprzedawców czy dostawców usług cyfrowych. Te równocześnie zapewnią pewniejszą ochronę wrażliwych danych. W efekcie zbędne czynności i wszelkie utrudnienia odejdą do lamusa. 

Za sprawą ów usprawnień Visa będzie mogła wreszcie ulepszyć dostępne środki bezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim o:

  • poszerzenie możliwości tokenizacji poza kartę,
  • Token Management prowadzony przez CyberSource Service, czyli zabezpieczenie wrażliwych danych klientów,
  • tokenizacja w chmurze dla tych, którzy korzystają głównie z większej liczby urządzeń.

W efekcie ten miliard wydanych tokenów zdaje się być tym najważniejszym etapem na drodze do nowoczesnych płatności.


View Comments
There are currently no comments.