Aktualności
Posted By Admin

Tipeo – hybryda Patronite, Zrzutki i TipAndDonation od grupy HotPay


Właścicielom systemu płatniczego HotPay nie można odmówić tego, że nie tylko potrafią w krótkim czasie wbić się w świadomość konsumentów i z początkującej marki zrobić rozpoznawalny brand, ale także tego, że potrafią przy tym w pełni wykorzystywać okazje, jakie stawia przed nimi rynek.

Nowy system na rynku? Nie jest tak łatwo

Systemów płatności dla ecommerce na rynku jest bardzo wiele: PayU, DotPay, Przelewy24, Tpay, PayByNet, PayLane, czy inne. Stosunkowo nowej marce – a taką jest HotPay, bo usługę przelewów mają dopiero od niespełna dwóch lat – nie jest łatwo. Powiedzmy sobie wprost – klasyczny ecommerce nie czeka z otwartymi rękoma na kolejny system do przetwarzania płatności.

HotPay jednak miał swój pomysł na siebie, a mianowicie rozwiązania płatnicze sfokusowane na usługi dla stosunkowo młodych odbiorców, którzy wolumenowo nie robią transakcji na duże kwoty, ale za to potrafią ich zrobić bardzo wiele (np. przy płatnościach związanymi z grami online), co w określonych warunkach potrafi znacznie lepiej wyskalować biznes.

HotPay sponsorem FAME MMA

Pierwszą galę przemilczano. Drugą… Wyśmiewano. Trzecią kopiują najwięksi.

Powiedzmy sobie wprost – jakie FAME MMA by nie było, słyszał o nim chyba każdy w naszym kraju. Tu nie chodzi o sport, tu chodzi o rozgłos. HotPay, który od pierwszej edycji gali jest nie tylko partnerem technologicznym gali (która to pobiła rekord sprzedaży PPV w Europie już przy trzeciej edycji), ale także jej głównym (obok LV BET) sponsorem.

Czy możecie sobie wyobrazić coś lepszego na zbudowanie świadomości i rozpoznawalności marki przy jednoczesnym zapewnieniu sobie setek tysięcy obsłużonych transakcji w ramach jednego dealu? W dodatku na tworzeniu i obsłudze czegoś, czego odbiorcy stanowią główną grupę (niszę) docelową marki? Lepiej się nie dało!

Mamy dostęp do twórców? Tworzymy więc system dla nich

Ktoś mógłby pomyśleć, że na powyższym akapicie moglibyśmy zakończyć ten artykuł – pokazał on, że na stosunkowo nudnym rynku fin-techowym wciąż da się nie tylko zaistnieć, ale i troszeczkę namieszać.

Jak jednak mogliśmy zauważyć podczas trzeciej edycji gali FAME MMA, zupełnie odmienne podejście mają osoby odpowiadające za HotPay. Być może ktoś powiedział im – w ramach komplementu – że lepiej sytuacji wykorzystać nie mogli, ale oni nie do końca zrozumieli odpowiadając „Przytrzymaj mi piwo…”.

Myślę, że to mógłby być całkiem prawdopodobny scenariusz tego, jak serwis Tipeo.pl (czyli nowa platforma właścicieli HotPay, holdingu Lead Group S.A.) mógł znaleźć się na ściankach FAME MMA jako sponsor federacji, gdyby nie fakt… że ową domenę zarejestrowaną mieli od lutego 2017 roku, czyli na rok przed pierwszą edycją gali!

Wychodzi więc, że prawdopodobnie nie ma tu dzieła przypadku, które mogło być wynikową trzymania ręki na pulsie i szybkiej reakcji na nadarzającą się rynkową okazję, a dokładnie zaplanowaną strategią rozwoju grupy. Chapeau bas!

Tipeo – uniwersalny serwis crowdfundingowy dla twórców internetowych

Praktycznie każdy obecny twórca internetowy korzysta z serwisów crowdfundingowych. Na rynku jest ich wiele i każdy wypełnia jakąś niszą. Są takie, które umożliwiają zbiórki na cel, są takie, które mają wspierać bieżącą działalność i rozwój twórcy, ale są też takie, które supportują ich transmisje na żywo – pozwalające wyświetlać tzw. „tipy”, czyli komentarze na ekranie. Jeżeli nie wiecie o co chodzi, już wyjaśniamy – to odpowiednik pasków z życzeniami, które w czasie sylwestra możemy oglądać w telewizji na dole ekranu – z tym iż tutaj wyświetla się on podczas transmisji na żywo twórcy internetowego.

Jak udało nam się wyczytać na stronie Tipeo, ale także samodzielnie to „wyklikać” i potwierdzić w bezpośrednim kontakcie – Tipeo.pl tworzy nie tylko hybrydę wszystkich powyższych rozwiązań w ramach ich jednej platformy, ale dodatkowo udostępnia moduł ułatwiający życie kolejnej grupie twórców internetowych, a mianowicie blogerom i webmasterom posiadającym swoje strony www, na których mogą umieścić własny widget do przyjmowania wpłat od czytelników – podobny w założeniu do tego od PayPala, natomiast znacznie przyjemniejszego w odbiorze.

Twórcy dołączają do Tipeo, które zapowiada kolejne nowości

Tak dobra promocja i „support” wielkiego wydarzenia pełnego influencerów nie mógł nie przynieść oczekiwanych efektów.

Na stronie głównej Tipeo możemy wyczytać, że z ich platformy korzystają już takie „fejmy” jak Lord Kruszwil i Kamerzysta (nie przejmujcie się, jeżeli nie kojarzycie… to tylko najszybciej samodzielnie rozwijające się kanały na YouTube w Polsce), sławny BONUS BGC, jego rywal z ostatniej gali TAXI Złotówa, czy Wojtek Gola i BOXDEL – współwłaściciele federacji, którzy jednocześnie są bardzo znanymi twórcami internetowymi. A lista ciągle rośnie!

Jak jednak udało się nam dowiedzieć, twórcy internetowi to nie jedyna grupa, w którą celują. Już niedługo mamy dowiedzieć, czym znów właściciele tej najbarwniejszej grupy fin-techowej w kraju nas zaskoczą.

Wszystko wskazuje na to, że wspominana kilka akapitów wyżej szersza strategia dopiero kiełkuje…

Czekamy!


View Comments
There are currently no comments.