Aktualności
Posted By Admin

Terminale Adyen – fintech wchodzi na nowy rynek


Terminale Adyen stają się faktem. Fintech poinformował o wprowadzeniu na rynek pierwszych autorskich terminali płatniczych. To już kolejny krok spółki w kierunku rozwoju oferty dla Unified Commerce. Równocześnie, fintech zaprezentował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022 roku. 

W efekcie, jak się okazuje, Adyen przetworzył wolumen transakcji na poziomie 345,8 mld euro. To z kolei oznacza wzrost o 60% rokrocznie.

Czytaj też: Płatności za ubezpieczenie na… awarię internetu

Co ciekawe, terminale płatnicze Adyen i ich wyjście fintech połączył właśnie z raportem dotyczącym wyników finansowych za pierwsze półrocze 2022. Okazuje się więc, że firma ma się całkiem dobrze i zanotowała powyżej 608 mln euro przychodów netto! Jeśli znów mowa o zysku – przed opodatkowaniem wyniósł on 356,3 mln EUR.

Dodatkowo, warto zaznaczyć głośną współpracę marki z Apple. W efekcie tejże rozwiązanie tap to pay oficjalnie pojawiło się na rynku w tym roku.

Daje ono przede wszystkim możliwość akceptacji płatności z Apple Pay, kart zbliżeniowych oraz innych portfelu cyfrowych za pomocą iPhone’a.

Czytaj też: Polskie płatności odroczone – już 61% Polaków płaci później

Terminale Adyen - fintech wchodzi na nowy rynek

Adyen wprowadza autorskie terminale płatnicze

Tymczasem, nowa seria urządzeń od Adyen ma być odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy pragną korzystać z przystępnego cenowo i dyskretnego mobilnego urządzenia płatniczego. 

Firma zapewnia, że szczegóły nowego projektu zostały bardzo starannie przemyślane i spełniają naprawde wysokie standardy obsługi płatności.

Wejście w świat terminali i stworzenie własnej serii sprzętu to potwierdzenie realizacji obietnicy, jaką składamy partnerom od początku działalności. Terminale zaprojektowaliśmy na podstawie doświadczeń wielu ostatnich lat, dlatego jesteśmy przekonani, że zapewnią one przedsiębiorcom najwyższej jakości doświadczenia w handlu.

– Jakub Czerwiński, VP CEE w Adyen.

Urządzenie umożliwiać ma przyjmowanie płatności małym czytnikiem kart połączonym z SDK na telefonie lub tablecie.

Czytaj też: Revolut wprowadza w Polsce model płatności odroczonych – Pay Later

Równocześnie sprzęt ma wbudowany system Android. Firmy mogą go używać do przyjmowania płatności, a także do uruchamiania własnych aplikacji firmowych. W efekcie połączenia aplikacji, pracownicy sklepu mogą mieć dostęp do kasy i przyjmować płatności z poziomu jednego urządzenia.

AMS1 jest korzystnym rozwiązaniem dla firm i platform, które chcą mieć dostęp do wszystkich aplikacji operacyjnych z jednego urządzenia. Terminal będzie dostępny w wielu regionach świata jeszcze w tym roku, zaczynając od Europy i Ameryki Północnej.

– czytamy w komunikacie

Czytaj też: Axa Partners: Polisa turystyczna dodawana do elektronicznych portfeli


View Comments
There are currently no comments.