Aktualności
Posted By Admin

Tank&Go – zatankuj i zapłać bez wysiadania!


Koronawirus sprawił, że teraz wszystko będziemy robić zdalnie. A ponieważ czasy są niepewne, warto jednak trzymać się z dala od tego, czego dotykać nie trzeba. Wie o tym Carrefour, dlatego też rozpoczął testy najnowszej usługi pt. Tank&Go. 

Oto przed Państwem w pełni bezkontaktowa płatność za paliwo dostępna w aplikacji Mój Carrefour. Na razie jednak udogodnienie dostępne będzie dla wybranych klientów stacji w Warszawie i Krakowie.

Tymczasem, podjeżdżając pod stację paliw wprost od giganta spożywczego wystarczy wybrać dystrybutor i określić kwotę transakcji. Później z kolei dokonać płatności i rozpocząć tankowanie. Proces więc, jak widać, jest nieco inny niż ten dotychczasowy. Po zakończeniu z kolei otrzymamy fakturę na podany wcześniej mail. 

W efekcie wreszcie cały proces jest całkowicie samoobsługowy! A co więcej, ta usługa ma docelowo być dostępna w ponad 40 stacjach Carrefour Polska.

Tank&Go, czyli współpraca Carrefour&Mastercard!

Usługa działa w ramach aplikacji mobilnej marketu. Użytkownicy znajdą tutaj najnowszy moduł przygotowany właśnie na potrzeby usługi. 

Rusza usługa Tank&Go od Carrefour i Mastercard. Płatności za paliwo bez podchodzenia do kasy

Jednak, by z niej skorzystać należy się zalogować i podać wymagane dane samochodu oraz aktywować płatności Masterpass. Stąd, w zakresie płatności mobilnych, projekt jest realizowany z Mastercardem.

Usługa Tank&Go zintegrowana z Masterpass pozwala zrealizować płatność bez kontaktu z kasjerem, co jest szczególnie przydatne w czasie trwającego zagrożenia epidemicznego. Jednak wartość tej usługi, jaką jest szybkość i wygoda dzięki automatyzacji płatności, pozostaje uniwersalna.

Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard.

Paliwo dla zniżek

Tymczasem klienci wybierając nową usługę mogą także spodziewać się całkiem atrakcyjnych zniżek na zakup paliwa. Obecnie usługa da się sprawdzić na warszawskim Targówku oraz na stacji przy hipermarkecie Kraków-Czyżyny. 

Równocześnie warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie jest już dostępne dla klientów stacji PKN Orlen – Orlen Pay. Tutaj z kolei aplikacja cieszy się zainteresowaniem ponad 200 tys. klientów. Pod koniec maja w aplikacji pojawiły się chodliwe opcje pt. Apple Pay, Google Pay i BLIK oraz logowanie biometryczne.


View Comments
There are currently no comments.