Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Stawki do góry! ZEN podnosi ceny!


Klienci fintechu ZEN zostali poinformowani – ceny w górę! A ponieważ wszystko drożeje – zdaje się, było to do przewidzenia. Fintech zamierza teraz pobierać opłaty za przekroczenie limitów doładowań, wymiany walut, wypłat z bankomatów i przelewów. Dotychczas podobne opłaty nie miały miejsca.

Od dzisiaj zaczynamy pobierać opłaty za powyższe. Nie martw się, pobierzemy je tylko za ostatni miesiąc rozliczeniowy, wcześniejsze miesiące od początku istnienia konta pozostają darmowe.

– czytamy w komunikacie ZEN rozesłanym do klientów.

Czytaj też: Monitorowanie wydatków w Twisto – nowa usługa Tapix!

zen

Ceny ZEN w górę…

Pojawia się więc pytanie: co się zmieni? Z cennika ZEN wynika, że właściciele tańszego konta Gold (0,99 EUR) miesięcznie mogą korzystać z wymiany walut do 5 tys. EUR w miesiącu. Z kolei przekroczenie limitu będzie równało się naliczeniu prowizji w wysokości 0,3% od kwoty transakcji. 

Tymczasem, jeśli z kolei chodzi o wypłatę z bankomatów – użytkownik będzie mógł za darmo wypłacić równowartość 300 EUR miesięcznie. Powyżej tej kwoty trzeba będzie uiścić prowizje 1,5%. Z kolei limit bezpłatnych doładowań dla posiadaczy pakietu Gold wynosi 3 tys. EUR miesięcznie (powyżej 0,5% prowizji).

W przypadku pakietu Platinum (4,99 EUR miesięcznie) – właściciele wciąż będą mogli korzystać z nielimitowanej darmowej wymiany walut. I tak, w międzyczasie jednak prowizje pojawią się przy okazji wypłat z bankomatów i zasileń konta.

W tym pierwszym przypadku klienci mogą bezpłatnie wypłacić równowartość 700 EUR miesięcznie (potem 1,5% prowizji). Tymczasem, jeśli chodzi o doładowanie konta, to darmowy próg wynosi 5 tys. EUR (potem 0,5% prowizji).

Pełny cennik ZEN można znaleźć tutaj.


View Comments
There are currently no comments.