Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Revolut nawiązuje współpracę ze Stripe


Na początku sam Revolut skorzysta z usług Stripe po to, by zoptymalizować płatności w UK i Europie. W efekcie, cała ta infrastruktura i zasięg Stripe ma pomóc fintechowi w przyspieszeniu globalnej ekspansji na nowe rynki.

Czytaj też: Bank Ghany wprowadził cyfrowy portfel dla wszystkich banków w kraju – GhanaPay

Równocześnie w komunikacie oficjalnym czytamy, że Revolut ma ambitne plany jeśli chodzi o rozwój biznesu w trakcie nadchodzącego spowolnienia gospodarczego. A w tym udostępnić usługi na przykład w Indiach, Meksyku i Brazylii. W tym celu Revolut zamierza wykorzystać infrastrukturę i zasięg Stripe.

Revolut Stripe

Revolut nawiązuje współpracę ze Stripe

Tymczasem, Stripe i Revolut będą szukać dodatkowych możliwości pogłębienia współpracy, by dostarczać bardziej innowacyjne produkty i usługi. Co ciekawe, obecnie z usług Revoluta korzysta już 18 mln klientów indywidualnych i ponad 500 tys. przedsiębiorców.

Czytaj też: Koniec Facebook Pay! Zastąpi go Meta Pay i… Nic się nie zmieni

Dodatkowo, Revolut zapowiedział całkiem sporo nowości. Mowa na przykład o płatnościach odroczonych. Na początek usług BNPL będą dostępne głównie w Irlandii. Jednak chodzą głosy, że jeszcze w tym roku pojawi się w Polsce i Rumunii. 

Czytaj też: Nowa funkcja Klarny – możesz już skorzystać z tego, co oferował Stocard


View Comments
There are currently no comments.