Systemy płatności
Posted By Admin

Poznaj go! Asystent płatności w mBank!


mBank właśnie podjął się przygotowania nowejs strategii na lata 2021-25. Jej istotną częścią, jak się okazuje, jest agenda ESG. Co ciekawe, ta obejmuje przede wszystkim inicjatywy środowiskowe i społeczne czy ład korporacyjny. Dodatkowo bank zamierza także stworzyć wynalazek pt. asystent płatności. 

Nowa strategia pt. Od ikony mobilności do ikony możliwości to przede wszystkim rozwój bankowości detalicznej, aktywne działanie na rynku e-commerce oraz rozwijanie cyfrowej bankowości korporacyjnej.

W międzyczasie, w komunikacie czytamy także, że udzielanie kredytu hipotecznego będzie odbywać się cyfrowo. mBank niebawem uruchomi także własne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które odpowie na potrzeby bogacących się klientów. 

Jako lider bankowości mobilnej chcemy, aby w ciągu kilku lat połowa sprzedaży i obsługi klienta odbywała się w kanale mobilnym. Aby to osiągnąć, wprowadzimy w naszej aplikacji nowe usługi, które ułatwią załatwienie spraw online. W najbliższych latach bank zaoferuje asystenta płatności, pomagającego zarządzać finansami, oraz udostępnia miejsce do bezpiecznego przechowywania dokumentów klientów.

– Cezary Kocik, wiceprezes mBanku ds. bankowości detalicznej.

Czytaj też: Zbliżeniowy BLIK dla wszystkich klientów ING

Asystent płatności

Poznaj go! Asystent płatności w mBank!

Tymczasem, pojawi się także asystent płatności, który pomoże internetowym sprzedawcom, zarówno w bankowości detalicznej, jak i korporacyjnej. Sprzedających i kupujących będzie obsługiwać na przykład dzięki bramce płatności mBank.

Co ciekawe, do 2025 roku aż 90% klientów korporacyjnych miałoby podpisać umowę elektroniczną. Z kolei proces kredytowy dla klientów korporacyjnych zostanie gruntownie przebudowany, by był  bardziej przyjazny i przewidywalny.

Zapewnimy 10 mld złotych finansowania zielonym branżom, takim jak OZE, elektromobilność i recykling. Chcemy być liderem ekotransformacji.

– Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

Jest jeszcze jedna nowość. Do 2050 roku mBank ma stać się w pełni neutralny klimatycznie. Z kolei do 2030 roku chce osiągnąć neutralność klimatyczną w zakresie pierwszym i drugim. Bank będzie też wymieniać flotę na pojazdy o niskiej emisyjności, zmniejszać ilość odpadów, wciąż eliminować papier z procesów oraz plastikowe karty.

Czytaj też: RestBill – zdalne płatności za rachunek w restauracji!


View Comments
There are currently no comments.