Karty płatnicze
Posted By Admin

Płatności kartą Visa? Nie w Amazon!


Brytyjski Amazon zamierza odwrócić się od giganta płatniczego. Przestaje akceptować płatności kartą Visa wydane na terenie Zjednoczonego Królestwa. Powodem tej decyzji mają być wysokie koszty przetwarzania transakcji. Chodzi przede wszystkim o podniesienie opłat interchange w związku z Brexitem.

Co ciekawe, zmiany wejdą w życie już 19 stycznia 2022 roku i mają dotyczyć wyłącznie kart kredytowych Visa wydanych w Wielkiej Brytanii. Wciąż będzie jednak można płacić kartami debetowymi z UK.

Czytaj też: Płatności samochodem -zaraz, czekaj… CO!?

płatności kartą Visa

Dodatkowo Amazon wyjaśnia, że takie procedury pt. płatności kartą Visa są spowodowane przetwarzaniem transakcji i ich kosztami. W efekcie Brexitu Visa i Mastercard postanowiły przecież podnieść opłaty interchange dotyczące transakcji między Wielką Brytanią i Unią Europejską.

Tymczasem, warto też dodać, że limit nałożony przez Komisję Europejską sprawił, że takie opłaty w przypadku kredytówek nie mogły być wyższe niż 0,3%. Teraz z kolei obie organizacje płatnicze podniosą interchange do poziomu 1,5%.

Visa w międzyczasie wyraziła oficjalne rozczarowanie taką decyzją Amazona. Zwróciła także uwagę, że gigant e-commerce ogranicza klientom możliwość wyboru preferowanej metody płatności. Firma jednak nie wyklucza, że do stycznia przyszłego roku uda się wypracować porozumienie  między stronami. Z kolei sam Amazon uważa, że razem z postępem technologicznym opłaty powinny maleć, a nie stać w miejscu lub rosnąć.

Czytaj też: Zbliżeniowy BLIK dla wszystkich klientów ING


View Comments
There are currently no comments.