Aktualności
Posted By Admin

Powrót Booksy dzięki… fryzjerom!


Ponieważ zeszły tydzień przyniósł zniesienie kolejnych obostrzeń – ludzie tłumnie podjęli decyzję, która to chodzi im po głowie już od dawna. Mianowicie – zamów fryzjera! Dlatego też, w środowym piku rejestracji użytkownicy Booksy rezerwowali 300 miejsc na… minutę!

To szybciej, niż sama pandemia się rozwija!

Tymczasem, jak się okazuje, nie tylko mrzonką były te plotki i zabawne komentarze dotyczące ganienia ministra Szumowskiego za luzowanie obostrzeń w sklepach i parkach, a nie tych u fryzjerów.

Te właśnie okazały się największym truizmem w tej całej blokadzie gospodarczej.

booksy

Hej ho, hej ho do  Booksy by się szło!

W międzyczasie, mimo że Booksy nieco stracił zainteresowanie,równie szybko je odzyskał.

W efekcie Stefan Batory, czyli największy bohater współczesności, wybawca w pandemii – współtwórca serwisu Booksy, dzięki któremu wreszcie możemy wyglądać jak ludzie – umieścił na Linkedin pewien wykres.

Ten z kolei obrazuje, jak zmieniła się liczba rezerwacji w czasie po otwarciu salonów usługowych.

booksy

Wykres pokazuje kolejno rezerwacje przed pandemią, w trakcie obostrzeń i po zniesieniu ich właśnie dzisiaj. Jak się okazuje, miniona środa była jednym z najlepszych dni dla Booksy. Tego dnia wizyty zamówiło ponad trzy razy więcej klientów aniżeli w najlepszy dzień aplikacji dotychczas.

Jednak to nie jedyny skok w ostatnim czasie w branży fintech. Szaleją także kredyty ratalne.

Booksy wstaje z martwych

Tymczasem, Puls Biznesu donosi, że pod koniec marca firma zmuszona była zwolnić blisko 300 osób.

Z tego polskie biuro straciło kilkadziesiąt osób. Co więcej, sam Batory spodziewa się spadku z 300 tys. salonów. Jednak, miejmy nadzieję, że te dane są już nieco przeterminowane.

A ponieważ twórcy Booksy są już doświadczeni – pierwszym projektem było iTaxi – istnieje szansa, że wyjdą z tego obronną ręką.

Co więcej, do niedawna spółka miałą spore szanse na tytuł jednorożca fintechu. To przede wszystkim dlatego, że jeszcze przed pandemią cieszył się ruchem blisko 7 mln klientów.


View Comments
There are currently no comments.