Płatności online
Posted By Admin

Kredyty ratalne rozchwytywane


4 maja 2020 to historyczny moment dla polskich galerii handlowych. W efekcie, kredyty ratalne, a przede wszystkim zapytania o nie sięgnęły zenitu. Ponad 24 tys. osób wnioskowało właśnie o podobny dokument. 

Co więcej, to największa, jak dotychczas, liczba dziennych zapytań nie tylko w tym segmencie kredytowym, ale przede wszystkim w analogicznym okresie zeszłego roku.

Kredyty ratalne prawdę Ci powiedzą

W efekcie otwarcia ów galerii, odczyty tygodniowe wzrosły o ponad 60% w porównaniu z poprzedzającym tygodniem.

Co więcej, oznacza to przede wszystkim pierwsze ożywienie popytu na kredyty ratalne. 

A ponieważ 4 maja otwarł się na galerie handlowe, to właśnie ten dzień stanął jako bohater pierwszoplanowy ów kredytów.

kredyty ratalne

Tymczasem, mimo że klienci wcale nie ruszyli takim szturmem na sklepy, jak można było się spodziewać, to jednak kredyty na raty okazały się gwiazdą tygodnia.

To właśnie one ożywiły statystyki sprzedaży. Co więcej, przyniosły też oznaki odmrażania portfeli.

Jednak specjaliści każą traktować ów wyniki jako te „jednego dnia”. Przede wszystkim dlatego, że, jak na razie, nie widać zbytniego boomu zakupowego. 

Nie dla Polaka kredyty ratalne?

Prawdopodobnie, Polacy na razie jeszcze zapobiegawczo podchodzą do zgromadzeń.

Z kolei te, nad wyraz, dobre wyniki zdają się zapowiadać zwiększony popyt na konsumpcje. 

Na skalę wzrostu, szczególnie w produktach kredytowych, wpływ miało porównanie do skróconego wcześniejszego tygodnia obejmującego święta majowe, jednak docenić należy odbicie w kredytach ratalnych, co związane jest z ponownym otwarciem galerii handlowych. Najnowszy odczyt zapytań o kredyty ratalne, na poziomie +62,1% porównując tydzień do tygodnia, można odbierać jako powiew optymizmu. Również w ujęciu rocznym, odczyt na plusie +8,3% może wskazywać na ożywienie. Wyniki te zdecydowanie pokazują, jak ważny w segmencie zakupów ratalnych, jest bezpośredni kontakt ze sklepem, czyli ciągle silną rolę tradycyjnych kanałów sprzedaży.

prof. Waldemar Rogowski, główny analityk BIK.

View Comments
There are currently no comments.