Płatności online
Posted By Admin

Płatności zbliżeniowe rosną jak na drożdżach


Pierwszy kwartał 2020 był całkiem łaskawy dla bezdotykowej alternatywy. Płatności zbliżeniowe przez apple czy Google Pay wykonano aż 60 mln razy!

Co więcej, z danych krążących w internecie wynika, że jednym z najlepszych okresów płatności zbliżeniowe miały właśnie od stycznia do marca tego feralnego roku. Wówczas zanotowały 59,2 mln transakcji bezdotykowych.

 To z kolei oznacza nie mniej, nie więcej a tyle, że  przebiły IV kwartał 2019 roku o blisko 2 mln.

Ale to jednak nie wszystko, bo o ile 2 mln to dużo, jednak płatności zbliżeniowe połasiły się na nieco więcej – dwukrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku!

Tymczasem, dobrze myślicie.

Płatności bezstykowe zawdzięczają ten sukces przede wszystkim koronawirusowi. I teraz, mimo że wciąż odnotowuje się wzrost transakcji bezstykowych, ten jednak jest już nieco słabszy.

płatności zbliżeniowe

Taki duży, taki mały może płatności zbliżeniowe mieć!

A ponieważ same transakcje wzrosły, warto przyjrzeć się kto skorzystał na tym najbardziej. Ano, przede wszystkim, najczęściej z tej alternatywy korzystali klienci mBanku. Ci wyrobili normę bliską 17,6 mln transakcji! 

Z kolei tuż za nimi znalazły się Santander czy Millennium. Jednak, jak to bywa w zwyczaju bankowości – niektórzy wstrzymują się od głosu.  W efekcie – na przykład PKO BP postanowił nie ujawniać ów danych. No i całe zestawienie dało w łeb! 

A przypuszczamy, że największy z polskich banków mógłby nas zachwycić liczbą transakcji. Chyba, że… jest się czego wstydzić?


View Comments
There are currently no comments.