Aktualności
Posted By Admin

Płatności cyfrowe dla seniora – pandemia zmusza do zmian


Płatności cyfrowe przekonują do siebie właśnie seniorów. Czy to konsekwencja koronawirusa? Jedno jest pewne – Polacy oswoili się z kartami, więc teraz nastał czas na telefony i smartwatche.

Ogólnopolskie badanie firmy Edenred sprawdziło jak pandemia wpłynęła na nawyki zakupowe Polaków. Wniosków jest wiele, jednak dziś o tym najważniejszym: płatności cyfrowe rosną w siłę. A co więcej – dotyczy to wszystkich grup wiekowych, także seniorów!

W efekcie, blisko połowa pracujących Polaków zmieniła nawyki zakupowe podczas panującego COVIDa. Szczególną uwagę przyciąga… wiek! Płatności cyfrowe w postaci kart płatniczych i zamawiania w internecie cieszą się od niedawna popularnością wśród osób powyżej 60 roku życia! Oczywiście – wśród młodszych także. To jednak jest już całkiem powszechne w naszym społeczeństwie.

płatności cyfrowe

Płatności cyfrowe żegnają tradycję!

Tymczasem seniorzy stopniowo zamieniają gotówkę na płatności cyfrowe pod niemal każdą postacią! Używanie zarówno Google jak i Apple Pay nie stwarza już niemal żadnych problemów. Tak przynajmniej twierdzi aż 14% ankietowanych.

Z kolei jeszcze więcej z badanych, bo blisko 80% zdecydowało, że karty są najczęstszą metodą płatności, którą wybierają jako środek płatniczy. Za tymi przemawia przede wszystkim wygoda, ale i szybkość działania oraz samo bezpieczeństwo, które w dzisiejszych czasach odmieniamy przez wszystkie możliwe przypadki.

W międzyczasie Edenred przekonuje także, że ponad 80% ankietowanych wskazało własną potrzebę świadczeń cyfrowych w innej formie, na przykład benefitów pracowniczych. To o tyle ciekawy precedens, że jeszcze kilka lat temu deklarowało to zaledwie kilkanaście procent badanych. 

Dodatkowo, karty przedpłacone także zbierają laury. To zawdzięczają właśnie koronawirusowi, który pokazał, że benefity stacjonarne nie zawsze mogą dać się wykorzystać… Tych z kolei można użyć zdecydowanie częściej – i niemal wszędzie! 


View Comments
There are currently no comments.