Płatność na QR – rozwiązanie PayPal
Płatność na QR to dość innowacyjne rozwiązanie. Dlatego też, PayPal bierze się za nie z rozmachem – zamierza uruchomić je na 28 rynkach. To wszystko po to, by użytkownik nie był zmuszony do kontaktu podczas transakcji. Jednak… na razie płatność na OR nie dla Polaka…
Płatność QR – jak to działa?
W efekcie wyboru tej metody płatności – kod QR skanowany jest przez klienta na smartfonie. To tutaj wyświetlą się też wszystkie dane transakcji, które należy zatwierdzić.
Co więcej, sprzedawca może wydrukować tenże kod za produkt, a klient zwyczajnie zeskanować go na papierowej kartce.
Nie ma więc najmniejszej potrzeby inicjacji jakiegokolwiek kontaktu fizycznego między stronami. A ponieważ pandemia trwa – wynalazek zdaje się być strzałem w dziesiątkę.

Jednak, by nie dotykać nikogo i niczego podczas realizacji procesu pt. płatność QR należy być dumnym posiadaczem aplikacji PayPal.
Tymczasem, mimo że globalny fintech zyskał już zaufanie 320 mln użytkowników – wciąż notuje przyrosty. Ponadto, na razie nie zaoferuje w Polsce podobnego wyjścia z sytuacji.
Płatność QR to nie wszystko… będzie też Touch Face?
W międzyczasie, warto zaznaczyć, że rozwiązanie, o którym mowa, czyli płatności QR noszą też miano “Touch Free”. Ta metoda cieszy się największym powodzeniem na przykład w Azji. Jednak Europa i Azja zdominowana jest raczej modułem NFC.
A ponieważ azjatyccy sąsiedzi w dużej mierze korzystają jeszcze z nieco starszych urządzeń – bez NFC… dość logicznym zdaje się otwarcie na płatność QR. Te z kolei potrzebują wyłącznie… aparatu!
Co więcej, czy kiedykolwiek wpadliście na myśl, która niosłaby za sobą tezę jakoby płatność QR będzie bezpieczniejsza niż ta kartą? Nikt na to nie wpadł, a może się okazać, i prawdopodobnie tak właśnie będzie, że QR zaskarbi sobie zaufanie większości ludzi. Przede wszystkim tych, którzy w dobie pandemii żyją w strachu.
Gdzie jest moja płatność QR?
Tymczasem, rozwiązanie na razie zamierza rozsiąść się wygodnie przede wszystkim w Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie. Dodatkowo także na Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji czy Niemczech.
Dodatkowo jednak znajdziemy ją także na przykład na Węgrzech, Łotwie, w Luksemburgu, Hong Kongu, Wielkiej Brytanii czy USA. A ponieważ to jeszcze nie wszystkie kraje, które przymierzają się do płatności QR – zdaje się, że wyczynem było się tutaj nie znaleźć…